Сабақтың тақырыбы: Ж. Баласағұн «Құтты білік» дастаны Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/33
Дата19.10.2023
өлшемі1,3 Mb.
#119708
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   33

Бекітемін:__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 1-сабақ.

Бөлім:

І бөлім: «Атадан қалған асыл сөз»

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты :


Күні:


Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ж. Баласағұн «Құтты білік» дастаны

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау
9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау;

Сабақтың мақсаты

Көркем шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. Поэтикалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы
5 минут

5 минут

Сабақтың ортасы
10 минут

7 минут
10 минут

Сабақтың аяқталуы
5 минут


1.Сәлемдесу
2. Психологиялық ахуал
«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы
Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады.
Ой түрткі
1. Ел басқарған әкім болу үшін адам бойында қандай қасиеттер болу қажет деп ойлайсыңдар?
1-топ: Әділ болу үшін не істеу керек?
2-топ: Ақылды, зерек адам елді жалғыз өзі басқара ала ма?
3-топ: Қандай адамдар билік жүргізе алмайды?
1-тапсырма:
Ж.Баласағұнның «ақыл, білім, білік, дағды» ұғымдарына қандай анықтамалар бергенін жалғастырыңдар:

Білім

Білік

Дағды

«Білім –інжу, түбінде -анық, қойма сан»; «Ақыл- шырақ , қара түнді ашатын, білім –жарық, нұрын саған шашатын»; «Білім –байлық , азаймас һәм жоғалмас, еш қарақшы, ұрыға да тоналмас!»

«Ақыл қайда болса, ұлылық толады, білім кімде болса, сол білікті болады»;
«Біліктіні тыңда, ақылдың бұлағы, білімді сөз –шырын, жанның құнары»;
«Білік мәнін біл, не дейді білген ер: білім білсең, бәле жүрмес іргеден».

«Білік берді – адам бүгін жетілді, ақыл берді- талай түйін шешілді»; «Оқу-тоқу берер – білім, парасат, оның бәрі ақыл емес, қарасақ».





2-тапсырма:
Жұптық жұмыс:
Оқиғаның басталуы _____________
Оқиғаның дамуы________________
Оқиғаның байланысуы __________
Оқиғаның шиеленісуі __________
Оқиғаның шарықтау шегі _______
Оқиғаның шешімі ____________




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   33




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет