Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
|
Мектеп:
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 5 сыныбы 14.02.23
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны: -
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін білу;Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін білу;
Ережені қолданып есептер шығару
|
Бағалау критерийі
|
-Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді
-Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ондық бөлшек, натурал сан, көбейтінді, үтір айыру
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту үшін ...
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту үшін ...
Көбейтудің ауыстырымдылық заңы ...
|
Құндылықтарға баулу
|
Жақсы қарым-қатынас орнату, өзін және өзгені бағалау, сыни тұрғыдан ойлау, уақыт үнемдеу сынды қасиеттерді қамтиды.
|
Пәнаралық байланыс
|
Информатика, Сурет
|
Алдыңғы білім
|
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту, ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
4 минут
3 минут
3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық қолайлы ахуал қалыптастыру, «Ыстық құшақ» амандасу:
Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық !
Топқа бөлемін: 1- топ:Жүрек-Ондық бөлшектер
2-топ:Қол- Натурал сандар
3-топ:Құшақ – Аралас сандар
Сабақтың мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.
1.Бағалау бойынша баскетбол доптарын тарату
2. Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді тексер» әдісі.
Тақтадан дұрыс жауаптарын сәйкестендіреді, тексереді
Білімді өзектендіру «Көңілді сандар» ойыны
1 санының тапсырмасы: қосуды ауызша орында 3,5+2,3
2 санының тапсырмасы: азайтуды ауызша орында 5,5-1,2
3 санының тапсырмасы:көбейтуді ауызша орында 3,7 2
4 санының тапсырмасы: қатесін тап 5,11 × 0,22=11,242
5 санының тапсырмасы: көбейтуді ауызша орында 2,1 × 0,2
|
Оқушылар үш белгішенің бірін таңдап амандасады
Әрбір оқушы таңдаған белгішелерімен топтарына отырады
Доптарын алады
Барлығы дұрыс болса-3б
Бір қатеге-2б
Үш қатеге-0б
Оқушылар кез келген сандарды саңдап ауызша орындап өткен сабақта алған білімдерін жинақтайды
|
Дескриптор:
ҚБ. Жарайсыңдар!
Керемет!
Менің ақылды оқушыларым!
Менің зерек балам! Т.б
|
Слайд 1, 2
Интербелсенді тақта
Слайд 3,4
Бағалау парағы
|
Сабақтың ортасы
10 минут
10 мин
|
«Ойлан, тап» деңгейлік тапсырмалар.
А деңгей № 845
В деңгей №848
Есептеуді орында:
С деңгей № 856
Тиімді тәсілді тауып есепте:
Оқулықпен жұмыс. Жеке жұмыс
№864 тапсырма.
|
Оқушылар тапсырмаларды таңдап орындайды
|
|
Өлең оқып жіберту.
Оқушыларға
1)Үтірлерін ескермей, Көбейте бер сескенбей Натурал сан деп есепте, Бұрын оқып кеткендей.
|