Бөлім:
|
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
|
Педагогтің аты-жөні
|
Байболова Қалдыкүл Изетбековна
|
Күні:
|
21.02.2022ж
|
Сынып: 5
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі
Оқушылардың басым бөлігі: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі
Кейбір оқушылар: Ережені қолданып есептер шығарады, тез ойланып нақты нәтижеге жетеді
|
Бағалау критерийі
|
- Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді біледі
- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді біледі
- Ондық бөлшекті көбейту бойынша есептер шығара алады
|
Құндылықтарды дамыту
|
Жақсы қарым-қатынас орнату, өзін және өзгені бағалау, сыни тұрғыдан ойлау, уақыт үнемдеу сынды қасиеттерді қамтиды.
|
Бастапқы білім
|
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту, ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Таратпа материалдар.көрнекі демонстрациялық құралдар. фигуралар
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/
|
Мұғалімнің әс- әрекеттері
|
Оқушының іс-әрекеттері
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10-мин
Сабақтың ортасы
15- минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық қолайлы ахуал қалыптастыру, бірге дауыстап амандасу:
Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық !
Сабақтың мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.
Үй тапсырмасын тексеру.
Кезекші оқушы жауаптарды оқиды, қалған оқушылар өз үй жұмыстарын тексереді. Түсініксіз не қате кеткен жерлер талданады.
Білімді өзектендіру «Көңілді сандар» ойыны
1 санының тапсырмасы: қосуды ауызша орында 3,5+2,3
2 санының тапсырмасы: азайтуды ауызша орында 5,5-1,2
3 санының тапсырмасы:көбейтуді ауызша орында 3,7 2
4 санының тапсырмасы: қатесін тап 5,11 0,22=11,242
5 санының тапсырмасы: көбейтуді ауызша орында 2,1 0,2
Қ. Б: Оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды. Бірінші болып дұрыс жауап айтқан оқушы өз бағалау парағындағы суреттің 1 санымен белгіленген бөлігін бояйды.
1- тапсырма.Топтық жұмыс
«Тапсырмалар хобдишасы» әдісі
Oндық бөлшек дeгeніміз нe?
Ондық бөлшeктeр қaлaй қоcылaды,
Ондық бөлшeктeрді нaтурaл сaнғa қaлaй көбeйтілeді?
Ондық бөлшектер қалай азайтылады?
ҚБ: «Өзін- өзі бағалау» әдісі бойынша бағаланады.
2- тапсырма. Оқулықпен жұмыс
1-топ. «Қосу» №673
Теңдеуді шешу
Х:5,8=365
Х:8,4=2,3
Х:8,1= 0,15
2-топ «Азайту» №674
3- топ «Көбейту» №676
85,6х(20,2-18,51)+13,136
(11,12_32,68)х17,9-95,02
4- топ «Бөлу» №677
600х(8,671-2,271) х 2,05+ 7,68
500-5,32-3,05 х(9,438-5,238)
3-тапсырма.Жұптық жұмыс «Конверт сұрақ» әдісі.
І топ: Меншікті жылдамдығы 19,5 км/сағ моторлы қайық ағыс жылдамдығы 2,8км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ, ағысқа қарсы 3 сағ жүзді. Моторлы қайық барлығы қанша қашықтыұты жүзіп өтті?
ІІ топ: Жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?
|
Достарыңызбен бөлісу: |