Сабақтың тақырыбы Сағат саны І тарау Көп таңбалы сандардың құпиясы 1



бет1/20
Дата31.01.2023
өлшемі0,66 Mb.
#63961
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


«Қызықты математика» пәнінің оқу-тақырыптық жоспары
4-сынып
(Барлығы 34 сағат, аптасына 1сағат)



Сабақтың тақырыбы

Сағат саны

І – тарау
Көп таңбалы сандардың құпиясы

1

Көп таңбалы сандарды оқу разрядтарға кластарға талдау

1

2

Көп таңбалы сандарды қосу және азайту

1

3

Көп таңбалы сандарды салыстыру

1

4

Сурет бойынша есептер шығару

1

5

Теңделер сыйқыры

1

6

Логикалық есепте

1

7

Тест

1

ІІ- тарау
Көбейту мен бөлудің сиқыры

8-9

Екі таңбалы санды екі таңбалы санға көбейту және бөлу.

2

10-11

Үш таңбалы санды санға көбейту және бөлу

2

13-12

Дұрыс және бұрыс бөлшектер

2

14

Логикалық есептер

1

15

Тест

1

ІІІ- тарау
Қозғалысқа байлансысты есептер сиқыры

16

Жылдамдық уақыт қашықтық

1

17

Бір- біріне қарама – қарсы қозғалыстағы есептер

1

18

Бір бағыттағы есептер

1

19

Бір – бірінен қарама – қарсы қозғалыстағы есептер

1

20

Логикалық есептер

1

21-22

Шығармашылық тапсырмалар

1

23

Тест

1




ІV-тарау
Геометриялық есептер




24

Тік төртбұрыштың ауданың периметрін тап

1

25

Шаршының периметрін ауданын тап

1

26

Фигуралардың көлемін табу

1

27

Тікбұрышты үшбұрыштың ауданының

1

28

Алтыбұрыштың периметрін табу

1

29

Есептер шығару

1

30

Қалдықпен бөлу

1

31

Теңдіктер мен теңсіздіктер

1

32

Логикалық есептер

1

33

Тест

1

34

Жылдық білімін бекіту

1

І – тарау
Көп таңбалы сандардың құпиясы
1 - сабақ
Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы сандарды оқу разрядтарға кластарға талдау.
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға көп таңбалы сандардын құпиясы туралы түсінік беру яғни разрядтық
қосылғырштарға бөліп кластарын ажыратуға үйрету және түсіндіру.
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Жылдам есептеу
қабілетін арттыру.
3) Ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, топтастыру, түсіндіру.
Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер.


Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.

Миллиондар класы
(үшінші класс)

Мыңдар класы
(екінші класс)

Бірліктер класы
(бірінші класс)

Жүздік
Мил.
9-раз

Ондық
Мил.
8-раз

Бірлік
Мил.
7-раз

Жүздік
мыңдар
6-раз

Ондық
мыңдар
5-раз

Бірлік
Мыңдар
4-раз

жүздіктер

3-раз


ондықтар

2-раз


Бірліктер
1-раз



















5

2

3
















1

2

4

5













2

5

6

4

3










4

5

7

2

6

2







1

2

4

5

6

3

2




4

2

5

2

5

2

1

4

6

6

5

4

3

2

4

5

3

5.Есепті шығар.
а)Шебер 5 күнде 60 орындық жасады. Ол 108 орындықты неше күнде жасайды?
б) Шаруашылықта 15050 қой бар. Оның 355-і қошқарлар, ал 8912-і саулықтар, қалғаны тоқтылар. Шаруашылықта қанша тоқты бар?
6. Ойлан тап.
Мұғалім денешынықтыру сабағында бойлар бойынша Сәуле,Қорлан,Назгүл, Гүлназ және Ажарды бір қатарға тұрғызды.Сәуле Назгүлден ұзын, Гүлназ және Ажардан биік емес, Назгүл Ажардан биік, Қорлан Гүлназдан пәс екені белгілі. Қыздар қандай ретпен тұр?
Бағалау_Рефлексия___2_-_сабақ_Сабақтың_тақырыбы'>Тапсырмаларды орындау
Бағалау
Рефлексия


2 - сабақ
Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы сандарды қосу және азайту
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға көп таңбалы сандардын құпиясы туралы түсінік беру көп таңбалы сандарды қосуға азайтуға үйрету және түсіндіру.
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Жылдам есептеу
қабілетін арттыру.
3) Ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас саб.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, топтастыру, түсіндіру.
Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер.


Сабақтың барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
4.Есепті шығар
Оқушылар үш күнде 2687 килограмм алма жинады. Олар бірінші күні 578 кг, екінші күні бірінші күнгіден 2 есе артық, ал қалғанын үшінші күні жинады. Оқушылар үшінші күні неше килограмм алма жинады?
5.Кестені тез толтыр.



Қосылғыш

2456




7896




1456

Қосығыш




3420

235

6635

235

Қосындының
мәні

45689

56235




12358




Азайғыш

7584




8485

10408




Азайтқыш

2351

2145




5217

3210

Айырманың мәні




125

6120




2452

6.Есепте
Автотұрақта бес машина бірінен соң бірі тұр. «Жигули», «Волганың» алдында, «Ауди» «Тойотаның» алдында тұр. Тұрақта машиналар қандай ретпен тұр?
Тапсырмаларды орындау
Бағалау
Рефлексия
3- сабақ
Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы сандарды салыстыру
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға көп таңбалы сандарды салыстыруға үйрету және түсіндіру
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, Шығармашылық қабілетін арттыру.
3) Адамгершілікке, білімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, түсіндіру.
Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
-Біз бүгін көп таңбалы сандарды салыстыруға үйренеміз.
4589*5879 санын салыстыр.



4.Есепті шығар.
Айнұр мен Айгүл бірдей алжапқыштар тікті. Айнұр 7, ал Айгүл 3 алжапқыш тігіп, олар барғығы 10 м мата жұмсады. Айнұр мен Айгүл әрқайсысы неше метрден мата жұмсалды?
5. Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығар

Бағасы

Саны

Құны

320 теңге

? дана

? теңге
?теңге 9985 теңге

105 теңге

25дана

6. Есепте
А= 5см
В=3см
Һ=2см
V=?см³
S1=?см²
S2=?см²
S3=?см²
S4=?см²
S5=?см²
S6=?см²
Тапсырмаларды орындау
Бағалау
Рефлексия

4 - сабақ
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Сурет бойынша есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға сурет бойынша есептер шығаруға үйрету және түсіндіру..
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Шығармашылық
қабілетін арттыру.
3) Білімділікке , тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, түсіндіру
Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
Біз бүгін сурте бойынша есептер құрастырамыз
1Есепті шығар

150.000 теңге ? 3 есе қымбат


? теңге

2.Есепті шығар



5есеп 20мин ? 3 есеп кем 20 мин
1 сағатта ? есеп


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет