І – тарау Көп таңбалы сандардың құпиясы 1 - сабақ Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы сандарды оқу разрядтарға кластарға талдау.
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға көп таңбалы сандардын құпиясы туралы түсінік беру яғни разрядтық
қосылғырштарға бөліп кластарын ажыратуға үйрету және түсіндіру.
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Жылдам есептеу
қабілетін арттыру.
3) Ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, топтастыру, түсіндіру.
Сабақтың көрнекі құралдары:қима-қағаздар, суреттер.
5.Есепті шығар. а)Шебер 5 күнде 60 орындық жасады. Ол 108 орындықты неше күнде жасайды?
б) Шаруашылықта 15050 қой бар. Оның 355-і қошқарлар, ал 8912-і саулықтар, қалғаны тоқтылар. Шаруашылықта қанша тоқты бар?
6. Ойлан тап. Мұғалім денешынықтыру сабағында бойлар бойынша Сәуле,Қорлан,Назгүл, Гүлназ және Ажарды бір қатарға тұрғызды.Сәуле Назгүлден ұзын, Гүлназ және Ажардан биік емес, Назгүл Ажардан биік, Қорлан Гүлназдан пәс екені белгілі. Қыздар қандай ретпен тұр?
Бағалау_Рефлексия___2_-_сабақ_Сабақтың_тақырыбы'>Тапсырмаларды орындау Бағалау Рефлексия
2 - сабақ Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы сандарды қосу және азайту
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға көп таңбалы сандардын құпиясы туралы түсінік беру көп таңбалы сандарды қосуға азайтуға үйрету және түсіндіру.
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Жылдам есептеу
қабілетін арттыру.
3) Ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас саб.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, топтастыру, түсіндіру.
Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер.
Сабақтың барысы І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
4.Есепті шығар Оқушылар үш күнде 2687 килограмм алма жинады. Олар бірінші күні 578 кг, екінші күні бірінші күнгіден 2 есе артық, ал қалғанын үшінші күні жинады. Оқушылар үшінші күні неше килограмм алма жинады?
5.Кестені тез толтыр.
Қосылғыш
2456
7896
1456
Қосығыш
3420
235
6635
235
Қосындының мәні
45689
56235
12358
Азайғыш
7584
8485
10408
Азайтқыш
2351
2145
5217
3210
Айырманың мәні
125
6120
2452
6.Есепте Автотұрақта бес машина бірінен соң бірі тұр. «Жигули», «Волганың» алдында, «Ауди» «Тойотаның» алдында тұр. Тұрақта машиналар қандай ретпен тұр?
Тапсырмаларды орындау Бағалау Рефлексия 3- сабақ Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы сандарды салыстыру
Сабақтың мақсаты:
1) Оқушыларға көп таңбалы сандарды салыстыруға үйрету және түсіндіру
2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, Шығармашылық қабілетін арттыру.
3) Адамгершілікке, білімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, түсіндіру.
Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер.
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.
-Біз бүгін көп таңбалы сандарды салыстыруға үйренеміз.
4589*5879 санын салыстыр.
4.Есепті шығар.
Айнұр мен Айгүл бірдей алжапқыштар тікті. Айнұр 7, ал Айгүл 3 алжапқыш тігіп, олар барғығы 10 м мата жұмсады. Айнұр мен Айгүл әрқайсысы неше метрден мата жұмсалды?
5. Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығар
Бағасы
Саны
Құны
320 теңге
? дана
? теңге
?теңге 9985 теңге
105 теңге
25дана
6. Есепте А= 5см
В=3см
Һ=2см
V=?см³
S1=?см²
S2=?см²
S3=?см²
S4=?см²
S5=?см²
S6=?см²
Тапсырмаларды орындау Бағалау Рефлексия
4 - сабақ Сабақтың тақырыбы:Сурет бойынша есептер шығару
Сабақтың мақсаты: 1) Оқушыларға сурет бойынша есептер шығаруға үйрету және түсіндіру.. 2) Оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Шығармашылық қабілетін арттыру. 3) Білімділікке , тазалыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Сабақтың әдісі: сұрақ -жауап, түсіндіру Сабақтың көрнекі құралдары: қима-қағаздар, суреттер. Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ.Жаңа сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау. Біз бүгін сурте бойынша есептер құрастырамыз 1Есепті шығар