Бөлім:
|
9.4АШеңбер. Көпбұрыштар
|
Мектеп:
|
№58 жалпы білім беретін мектеп
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
|
Кадирова Айгерим Бериккызы
|
Күні:
|
30.03.23ж.
|
Сынып: 9 «А,Б»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Шеңбер және дөңгелек. Доғаның ұзындығы. Дөңгелек, сектор және сегменттің аудандары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.1.1.1 доға ұзындығының формуласын қорытып шығару және қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Доға ұзындығының формуласын қорытып шығару және есептер шығаруда қолдана білуге дағдыландыру
|
Бағалау критерийлері
|
Доға ұзындығының формуласын біледі және есептер шығаруда қолдана алады
|
Құндылықтарға баулу
|
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, түгендеу
Психологиялық ахуал орнату
Үй тапсырмасын тексеру
«Жұбыңды тексер» әдісімен
Топқа бөлу rakko.tools генераторы арқылы бөлу
ІІ. Бұрынғы білімдерін белсендіру
Тапсырма №1. «Миға шабуыл» әдісімен
Шеңбер, дөңгелек және оның бөліктері
|
Мұғалімнің сұрағына жауап береді
Мұғалім ұсынған әдіс бойынша топқа бөлінеді
|
«Мадақтау» әдісі: «Жарайсың!» «Керемет!» «Өте жақсы!»
|
https://ru.rakko.tools/tools/59/
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ.Өтілген материалды меңгеруін тексеру
В тобы есептері
Тапсырма №2.ҚБ тапсырмалары
https://learningapps.org/14422283
|
Берілген тапсырмаларды алдыңғы білім мен жаңа тақырыптғы анықтама, теоремаларды қолдана отырып орындайды.
Сұрақтарға жауап береді, тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор:
Шеңбердің ұзындығын есептейді;
Радиус және диаметрін табады;
Доғаның ұзындығын анықтайды;
|
Дұрыс жауаптары арқылы бағалау
|
Презентация, оқулық
https://learningapps.org/14422283
|
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасы:
В тобы есептерін аяқтау
Рефлексия
Іс-әрекеттің негізгі компоненттерін, оларды шешу жолдарын, алынған нәтижелерді анықтау
|
Іс-әрекетінің нәтижелерін, көңіл күйін өз бетінше бағалайды.
|
|
|