Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
Ежелгі Қазақстан тарихы
|
Бөлім:
|
5.3.Сақтар
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Кісі ақысын жемейтін ұстаздарға Алла разы болсын
|
Күні:
|
|
Сынып: 5
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Шілікті және Бесшатыр патша қорғандары.
Зерттеу сұрағы: Неліктен Шілікті мен Бесшатыр «патша қорғандары» деп аталады?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау;
5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшелік терін түсіндіру
5.2.1.2 ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттау
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушы археологиялықескерткіштерді салыстырады
Оқушы әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді
Оқушы ежелгі тайпалардың дүниетанымын сипаттайды
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдасты
ру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Бастапқы стимул. Оқушылармен амандасу.
Ой шақыру мақсатында тақырыптың маңыздылығын ашу үшін оқушыларға қорғандардың суреті көрсетіледі.
Сұрақтар қойылады. Оқушылар жауабынан кейін сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты, бағалау критерийлері, дескрипторлар түсіндіріледі.
Шілікті мен Бесшатыр қорғандары туралы бейнематериалкөрсетіледі.Бейнематериалмен жұмыс жасауда қажет ететін сұрақтарды оқушыларға алдын-ала таныстыру. Берілген сұрақтарға жұп болып ақылдасу.
Шілікті және Бесшатыр қорғандары қайда орналасқан?
Шілікті қорымынан қанша қорған табылған?
Жерлеу рәсімінің қандай ерекшеліктері бар?
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
!!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....голд
87027984413
Оқушылар бейне сюжеттен көрген-білгендерін
«Автор орындығы» арқылы сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап бергеннен кейін оқушыларға табылған қорымдардың орналасқан жерін кескін картаға белгілейді.
|
|