Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «Алматы облысы білім басқармасының Талдықорған қаласы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп» кмм қысқа мерзімді



бет1/12
Дата27.09.2023
өлшемі0,91 Mb.
#110504
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі


«Алматы облысы білім басқармасының Талдықорған қаласы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



8.3В Квадраттық функция

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кульжабекова А.Ж.

Сынып: 8 ә

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Квадраттық функция және оның графигі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.4.1.3 түріндегі квадраттық функцияның қасиеттерін біледі және графигін салады



Сабақ мақсаттары






Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



1.Оқушылармен амандасу.
2.Көңіл-күйлерін сұрау.
3.Үй тапсырмасы. Ашық-жабық сұрақтар.
4.Топқа бөлу
Пазыл арқылы топқа бөлу.

5.Бүгінгі сабағымыздың суреттерге қарап айтады. Сабағымыздың тақырыбы:Квадраттық функция және оның графигі.
Сабақтың мақсаты: Квадраттық функцияның графигін өмірмен байланыстырып есептер шығарып үйренеді.



6.Бағалау критерийлерімен таныстыру



1.Амандасады;
2.Көңіл-күйлерін айтады;
3.Қорапшадағы сұрақтарды алу арқылы жауап береді.
4.Оқушылар пазылдың қиындылары арқылы топқа бөлінеді.
5.Суреттерге қарап сабақтың тақырыбын, мақсатын айтады.
6.Бағалау критерийлерімен таныстыру.
Бағалау парақтарына балдары қойылады.



Оқушыны смайлик арқылы бағалау.
Бағалау критерийі
Бағалау парағы.



8
сынып оқулығы.



Сабақтың ортасы

Топпен жұмыс
Пазылдағы суреттер арқылы постер жасату.
1.Топ

топ





3-топ
Дерек


Тақтамен жұмыс


Параболаның шыңына шығу әдісі арқылы тақтамен жұмыс жасату
Дискриптор
-Параболаның төбесінің координатасын табады
-Квадраттық функцияның графигін салады
-Қысқаша көбейту формуласын қолданады
Орындап болған соң оқушылар деңгейлері бойынша топтарға бірігіп, өз нәтижелерін тексереді. Келіспеушілік туған кезде Geogebra бағдарламасын пайдаланады. Оқушылар өз шешімдерін басқа түсті қаламмен толықтара алады.
Кейін мұғалім оқушыларға дескрипторлар таратады, олар сол арқылы өздерін бағалайды.

Пиза есептері


Шығармашылық тапсырма



Оқушылар

Қабырғадағы сурет әдісі


«Повладар-Ақсу» көпірі.
Дерек: Көпір 110,5+252+110,5 м схемасымен берілген. 3-аркадан тұрады. Көпірдің жалпы ұзындығы 12,3км. Ұзындығы 252 м
Бұл көпір парабола бойынша салынған. Ортанғы аркасы Орталық Азияда ең үлкен көпір болып саналады, оның биіктігі 40 м. Арканың моделі болатын квадраттық функцияның моделін жазыңыз.
Сұрақ
1.Повладар—Ақсу көпірі қай жылы салынды?
1.Параболаның тармағы қалай бағытталған?
2.Арканың моделі болатын квадраттық функцияның моделін жазыныз.
3.Неге көпірді салғанда параболаны қолданады?
Дискрипторлар
1.Координаталық жазықтық дұрыс салынған
2.Параболаның төбесі дұрыс салынған
3.Дұрыс қорытынды жасалынды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет