Көбейту және бөлу-өзара кері амалдар



бет1/2
Дата19.04.2023
өлшемі1,18 Mb.
#84716
  1   2

Бөлім

Көбейту және бөлу-өзара кері амалдар

Пәні:

Математика

Күні:

01.02

Педагогтің аты-жөні:

Шопанова Г

Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы

79 сабақ 3-ке көбейту кестесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.4. ** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану.
2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету.

Сабақтың мақсаты

3-ке көбейту кестесінің құрылу жолын түсінеді. Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығару барысында 3-ке көбейту кестесін қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Өткенді пысықтау


5 мин
Сабақтың ортасы
20 мин

Сергіту сәті


2мин

Сабақты қорыту


4мин


Рефлексия
5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату
Ой сергек
Санай отырып, сандар тізбегін айт:
3-тен 9-ға дейін үш-үштен;
9-дан 3-ке дейін үш-үштен;


Үй тапсырмасын тексеру
Жаңа тақырып
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау
№1
С уретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап.
5+5+5+5=5*3=15
6+6+6=6*3=18
7+7+7=7*3=21
8+8+8=8*3=24
9+9+9=9*3=27

2


Санды 3-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен

Ж.ж №3
Санды 3-ке көбейту кетесін пайдаланып, кестелерді толтыр

4


Үлгіге қарап, мысалдарды шығар
30×3=3 онд×3=9 онд=90
900:3=9 жүзд:3 =3 жүзд=300

5


Есепті шығар
Барлығы-15 б. Ш: 15:5=3 (б)
Әр топта- 5 б. Ж: 3 топ қатысты
Топ саны-?


Логикалық үзіліс
0 санынан бастап үш-үштен қоса отырып, 30-ға дейін сана. Әрбір үшінші санға сәйкес әріптерден сөз құрастыр.

6 Ө.ж.


Мысалдарды жазбаша түрде есепте
1-баған 1 нұсқа, 2-бағанды 2-нұсқа орындайды

36+46=82 63-47=16 4×3=12 18:3=9


23+77=100 92-56=36 6:2=3 21:3=7

8


Теңдеулерді шеш
х+47=91 53-у=27
х=44 у=26


Үйге тапсырма: 29-бет, №5


Кері байланыс
«Түсіндір», «Айтып бер», «Бағала».
«Түсіндір», «Айтып бер», «Бағала» үш терезеден (шаршы) тұратын кесте құрылады. Оқушылардан берілген шаршылардың бірін таңдаулары ұсынылады
«Сөйлемді толықтыр» әдісі.
Мен бүгінгі сабақты ... түсіндім. («өте жақсы», «жақсы») Мұғалім жекелеген балалардың ойларын сұрайды.


1, 2-тапсырмаларда суреттегі шаршы санын анықтау үшін төрт- төрттен санау арқылы көбейтінділердің мәндерін табады және өсу ретімен орналастырады.
3-ке көбейту кестесін құрады, кестені құру барысында көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті, көбейту мен бөлудің өзара байланысы негізінде теңдік құрады.
3-тапсырмада көбейту мен бөлудің өзара байланысы негізінде

  1. ке көбейту және бөлу кестесін қолдана отырып, берілген кестені толықтырады.




  1. тапсырмада жаңа білімін қолдана отырып, мысалдарды шығарады.

Кестені пайдаланып, есепті шығарады.



  1. Мәтінді мұқият оқу.

  2. Мәтіннен есептің шартын бөліп алу.

  3. Не сұралады, яғни мәтіннен есептің сұрағын анықтау.

  4. Есептің сұрағына жауап беру үшін амал таңдау, өрнек құру.

  5. Шешуін жазу.

Жауабын қысқаша жазу.

Мақалдың мәнін түсіндіреді.




Өрнектердің мәнін табады.

Теңдеулерді шешеді


Таңдаған терезелеріне сай жауап береді




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет