Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата14.08.2023
өлшемі104,61 Kb.
#105244
түріБағдарламасы
Байланысты:
ҚМЖ еңбекке баулу қыркүйек154528


Л.Р.Пәні:

Еңбекке баулу

Күні:




Бөлім:

«Өзім туралы», «Менің мектебім»

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өзін-өзіне қызмет ету деген не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.1.1 материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерінің сипаттамасын (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі) анықтау

Сабақтың мақсаты

-Материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерінің сипаттамасын біледі
-Материалдың атауы мен қолдануын тәжірбиеде пайдалана алады.
-Шығармашылық идеяларды дамытады

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.




https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы
(5 мин)


14 мин

«Ой қозғау»
1) Еңбек дегеніміз не?
2) Еңбекті сабақпен қалай байланыстырасыздар?
3) Сіздер не істей аласыздар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
Геометриялық денелер арқылы сізге қызымет ететін заттарды пішіндердің ішіне орналастыр?
Дескриптор:
- ұшбұрыштың ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
- төртбұрыштың ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
- тіктөртбұрыштың ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
- шеңбердің ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
- сопақшаның ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
нәтижесі

Сұрақтарға жауп береді
1. Ұшбұрыштың ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
2. Төртбұрыштың ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
3. Тіктөртбұрыштың ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
4. Шеңбердің ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды
5.Сопақшаның ішіне салуға болатын заттың пішінін анықтайды



Мадақтау

Жұлдызша
мен бағалау



Ұшбұрыш
Төртбұрыш,тіктөртбұрыш,шеңбер,сопақшаның суретіА4
қарындаш



Сергіту сәті
2 минут

Нейрогимнастикалық жаттығу
«Қоян және ешкі»




Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады.







Сабақтың соңы
8 мин

2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Балмұздақ таяқшасы» әдісі
Осы заттар өз –өзімізге қандай қызымет жасауға көмектеседі?
Дескриптор:
- заттардың қызметін әңгімелейді



Заттардың қызметін анықтайды



«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»

Балалардың аты жазылған балмұздақтар таяқшала
ры

Рефлексия
5 мин

«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау)
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?

Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.






























Л.Р.Пәні:

Еңбекке баулу

Күні:




Бөлім:

«Өзім туралы», «Менің мектебім»

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Мен кішкентай көмекшімін»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.2.1 Материалдың негізгі атауы мен қолданылу саласын анықтау
1.2.3.1 қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты

Құралдардың атауы мен қолдану аясын біледі
Қауіпсіздік техникасын сақтайды .Материалдарды және құралдарды қолдану техникасын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу.

  2. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.




https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Сабақтың ортасы
(5 мин)


14 мин

«Ой қозғау»
1) Еңбек дегеніміз не?
2) Еңбекті сабақпен қалай байланыстырасыздар?
3) Сіздер не істей аласыздар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
Суретке назар аудар.
Суретте бейнеленген заттарды ата.
Бұл заттарды қолдану аясын түсіндір.
Дескриптор:
- ине –жіпті қолдану аясын түсіндіреді
- қайшыны қолдану аясын түсіндіреді
- матаны қолдану аясын түсіндіреді
- тігін машинасын қолдану аясын түсіндіреді
- түймені қолдану аясын түсіндіреді
-тоқыма жіптіқолдану аясын түсіндіреді

Сұрақтарға жауп береді
1. ине –жіпті қолдану аясын түсіндіреді
2.қайшыны қолдану аясын түсіндіреді
3. матаны қолдану аясын түсіндіреді
4. тігін машинасын қолдану аясын түсіндіреді
5. түймені қолдану аясын түсіндіреді
6.тоқыма жіптіқолдану аясын түсіндіреді

Мадақтау

Жұлдызша
мен бағалау



Ине – жіп,қайшы,мата,тігін машинасы,түйме,түрлі тоқыма жіптердің суреті А4



Сергіту сәті
2 минут

Нейрогимнастикалық жаттығу
«Қоян және ешкі»




Қоян мен ешкінің мүйізін саусақпен көрсетіп жаттығады.




Ине – жіп,қайшы,мата,тігін машинасы,түйме,түрлі тоқыма жіптердің суреті А4

Сабақтың соңы
8 мин

2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Көршіңмен әңгімелес» әдісі
Суретте көрсетілген құралдарды қолдану барысында қандай қауіпсіздік ережесін сақтау керектігін айт
Дескриптор:
- құралды атайды
-құралға байланысты қауіпсіздік ережесін айтады

1. құралды атайды
2.құралға байланысты қауіпсіздік ережесін айтады

«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау»




Рефлексия
5 мин

«Үш сұрақ» әдісі (Бағалау)
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?

Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет