Білім беру ұйымының атауы



бет1/2
Дата08.01.2023
өлшемі2,37 Mb.
#60615
  1   2
Байланысты:
1) 37-39 сабақ әдебиеттік оқу АТАМҰРА (3)


т

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:




Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 2

Қатысқаны

Қатыспағаны

Тақырыбы

37. Не үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу;
2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау;
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау.

Сабақтың мақсаты

Оқушылар шығарманың жанрлық ерекшелігін анықтайды, кейіпкердің сыртқы келбетін, мінез-құлқын сипаттайды.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут



I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
– Балалар, бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық.
– Аспанымыз ашық болсын!
– Деніміз сау болсын!
– Сабақты жақсы оқы!
– Ата-анаңның айтқанын істе!
– Тәртіпті бол!
– Ауырма!
– Мұғалімді сыйла!
– Еліңді, жеріңді, Отаныңды сүй!

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2. Балалар, бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық



Жарайсыңдар!




4 минут
2минут

Үй тапсырмасын сұрау.
Мәтінді түсініп оқы.


Өткенді пысықтау.
1.Қалай ойлайсың, Азамат бақыт құсын тапты ма?
2.Бақыт деген не деп ойлайсың?
3. Өзің ойлаған бақытқа жетудің қадамдарын атап көр
4.Мәтіннің авторын ата.

Өлеңді мәнерлеп айтады
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады





ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!


Дескриптор:
1. Сұрақтарға жауап береді

Сурет

Сабақтың ортасы
2минут
Білу.

Түсіну
6 минут


10мин


2минут
3минут

5минут
3минут



Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма. «Күн шұғыласы» ойыны.
«Менің мектебім» дегенде көз алдыңа не келеді, кімдер елестейді?

2-тапсырма. Бір суретті таңдап алып, сол бойынша әңгіме құрастыр.



Сергіту сәті
Біз кішкентай баламыз,
Өсіп-өніп толамыз,
Күнге қарай талпынып,
Көкке қолды созамыз,
Қанат қағып ұшамыз,
Қарлығаштай самғаймыз
ЕБҚ
1.Осы бөлімнен не үйрендің?
3-тапсырма.1-сурет қандай мәтінді еске түсіреді? Кітапты жылатқан оқушыға не айтар едің?
4-тапсырма. Қорытынды ойы бар, үгіт-насихат айтылатын шығарманың түрі: а) өлең;
ә) мысал;
б) ертегі;
в) әңгіме.

Тақтада берілген күн шұғыласына қажет сөздерді таңдап іледі

Оқушылар топта ақылдасып, сурет бойынша әңгіме құрастырады.

Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.

Өз ойларын айтады.





ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор:
1.мектеп тақырыбына қатысты сөздерді біледі.
Дескриптор:
1.Сурет бойынша әңгіме құрастырады.

Дескриптор:
Өз ойларын айтады.


Дескриптор:
1.Шығарманың түрін айтады





Оқулық





Сабақтың соңы
2 минут

2мин

2мин


IV.Сабақты қорытындылау.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың
Үй тапсырма .
Қайталау
Оқушылардың білімін бағалау

Рефлексия
Табыс баспалдағы
Мен ... білемін.
Мен ... түсінемін.
Мен ... жасай аламын.

Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.

Үй тапсырмасын жазады.


Өздері кері байланыс жасайды.

Дескриптор
1.өз ой қорытындысымен бөліседі.

Балдар жиынтығын қою



Т


Білім беру ұйымының атауы

К. Тасболатова а.з.б.б.м

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:




Педагогтің аты-жөні:

Азимбердиева. Б

Күні: 30.11.2022 ж




Сынып: 2 а

Қатысқаны

Қатыспағаны

Тақырыбы

38. Туған жер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.5.1 – өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу.

Сабақтың мақсаты

Оқушылар өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
2 минут



I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
– Балалар, бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық.
– Аспанымыз ашық болсын!
– Деніміз сау болсын!
– Сабақты жақсы оқы!
– Ата-анаңның айтқанын істе!
– Тәртіпті бол!
– Ауырма!
– Мұғалімді сыйла!
– Еліңді, жеріңді, Отаныңды сүй!

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2. Балалар, бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық



Жарайсыңдар!




4 минут
2минут

Үй тапсырмасын сұрау.
Қайталау


Өткенді пысықтау.
1.Қалай ойлайсың, Азамат бақыт құсын тапты ма?
2.



Өлеңді мәнерлеп айтады
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады





ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!


Дескриптор:
1. Сұрақтарға жауап береді

Сурет

Сабақтың ортасы
2минут
Білу.

Түсіну
3 минут


3минут
2мин


2минут

2минут
7минут


2минут
3минут
2минут

3минут


Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма.

1. Отан ... басталады (отбасынан).


2. Туған жерге ... тік (туыңды).
3. Ел іші – ... бесік (алтын).
4. Отан ... да ыстық (оттан).
2-тапсырма. Қара әріппен жазылған сөздерді іштей оқы. Көп нүктенің орнына осы сөздерді қойып, дауыстап айт.
Отаным, туған жерім, атамекенім, туған өлкем, туған елім.
Менің ... – Қазақстан.
3-тапсырма. Өткен сабақтарда Қартқожа туралы әңгіме оқығансың. Ол қай жазушының кейіпкері еді? Ж. Аймауытов туралы білетініңді төмендегі сызба бойынша дәптеріңе түсір.

Сергіту сәті
Ал, балалар, тұрайық,
Үлкен шеңбер құрайық.
Үлкен шеңбер құрған соң ,
Алақанды соғайық.
Оң жақтағы балаға,
Сол жақтағы балаға ,
Шапалақ та шапалақ.
Жоғары-төмен қарайық,
Орнымызды табайық.
ЕБҚ
1.Қонаққа қыдырып барсаң, өз ауылыңды сағынасың ба? Неліктен?
4-тапсырма. Қартқожа туған жерін қалай жақсы көретінін білгің келе ме? Онда төмендегі әңгімені оқы.
Жүсіпбек Аймауытов.
«Қартқожаның туған жері»


Сөздік жұмысы.
Үй басы – әр үй.
Ашамай – жас балаға арнап жасалған ер-тоқымның түрі.
Етбауыр жақын – өте жақын туыс.
Шерсіз – қайғы-мұңсыз.
Жетесіз – ақылсыз, ақымақ.


5-тапсырма. Жазушы қолданған көркемсөзді табыңдар.


6-тапсырма. Қартқожаға не қатты әсер етті?
Жазушы Отанға, туған жерге деген сезімін ерекше сөздермен білдірген. Сен де өз туған жерің туралы айтқанда, осы сөздерді қолдануыңа болады.


7-тапсырма. Мәтін бойынша берілген суретке зер салыңдар. Үйренген көркемсөздеріңді қолданып, әңгіме құрастырыңдар.




Сөзжұмбақты шешеді.


«Отан» сөзін басқаша атайды.
Оқушылар кезекпен оқиды.
Менің Отаным – Қазақстан.
Менің туған жерім – Қазақстан.
Менің атамекенім – Қазақстан.
Менің туған өлкем – Қазақстан.
Менің туған елім – Қазақстан.

Автор туралы еске түсіреді.


Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.


Өз ойын айтады


Мәтінді тізбектеп, түсініп оқиды


Жаңа сөздермен танысады


Өлеңнің ішінен көркемсөздерді табады, оқып береді.


Қартқожаға не қатты әсер еткенін айтады.

көркемсөздерді орынды қолданады.



ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор:
1. Сөзжұмбақты шешеді.
2.«Отан» сөзін басқаша атайды.


Дескриптор:
1. Көп нүктенің орнына осы сөздерді қойып, дауыстап айтады
Дескриптор:
1.Автор туралы еске түсіреді.
2.Өз ойларын айтады.


Дескриптор:
1.Мәтінді түсініп оқиды.


Дескриптор:
Өлеңнің ішінен көркемсөздерді табады, оқып береді.


Дескриптор:
Қартқожаға не қатты әсер еткенін айтады.


Дескриптор:
1.әңгіме құрайды; 2.көркемсөздер-ді орынды қолданады.

Оқулық
Тар түген


деу





сурет





Сабақтың соңы
2 минут

2мин

2мин


IV.Сабақты қорытындылау.
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың
Үй тапсырма .
Мәтінді түсініп оқы
Оқушылардың білімін бағалау

Рефлексия

  • Бүгінгі сабақта мен ... түсіндім, ...

білдім, ... көзімді жеткіздім.

  • Бүгін сабақта қуантқаны ... .

  • Мен өзімді ... үшін мақтар едім.

  • Маған ерекше ұнағаны ... .

  • Сабақтан соң маған ... ой келді.

Бүгін маған ... сәті түсті.

Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.

Үй тапсырмасын жазады.


Өздері кері байланыс жасайды.

Дескриптор
1.өз ой қорытындысымен бөліседі.

Балдар жиынтығын қою








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет