Бөлім: Пунктуация. Қазақстандағы туризм және экотуризм Педагогтің Т. А.Ә



Дата02.05.2023
өлшемі81 Kb.
#88876
Байланысты:
Қазақ - қонақжай халық.


Бөлім:

Пунктуация. Қазақстандағы туризм және экотуризм

Педагогтің Т.А.Ә.

Омарбаева М.Р.

Күні:

02.05

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақ –қонақжай халық.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.5.1 перифраз түрінде берілген сұрақтар арқылы мәтіннен қажетті ақпаратты таба білу, көтерілген мәселе бойынша ой тұжырымдау
8.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Мәтіндермен танысады. Ережені талдайды. Мәтіндегі көтерілген мәселені болжайды. Перифраз тәсілдерін қолданып, сұрақтар құрастырады. Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгілерді дұрыс қолданады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

1. «Сәлем- сөздің анасы» сәлемдесу;
2.Ұйымдастыру: Оқушыларды түгендеу
3.Психологиялық орта қалыптастыру
Қадыр Мырза Әлінің «Қазақтарды шетелдік қонақтарға таныстыру» өлеңін тыңдап, сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды.

Мұғаліммен амандасады.
Сабаққа дайын екендерін білдіреді. Сұраққа жауап бере отырып, өз ойларын ортаға салады.

ҚБ: «Қолпаштау»

Өлең тыңдау



Сабақтың ортасы

35 мин


1-тапсырма. Мәтінмен танысып, көтерілген мәселені болжаңдар. «Жылдам жауап» тәсілі арқылы мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.


2-тапсырма. Жеке жұмыс. Қажетті тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз.

3-тапсырма. Перифраздың түрлі тәсілдерін қолданып, мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырыңдар. Күрделі – құрама атауларды табыңдар. Мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жаз.
Перифраз дегеніміз - заттың,
құбылыстың, процестің бейнелі, көркем мағынада жұмсалатын суреттемелі атауы.


Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды.

Ережемен жұмыс жасайды.


Перифраз тәсілдерін қолданып, сұрақ құрастырады.




Критерий:
Мәтінмен танысып, мәтіндегі көтерілген мәселені болжау Дескриптор:
Мәтін үзіндісін оқиды -1б
Көтерілген мәселені болжайды – 1б.
Сұрақтарға жауап береді – 1 б.
ҚБ: «Қол белгісі» әдісі.
Критерий:
Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгілерді дұрыс қолдану
Дескиптор:
Сөйлемдерге тыныс белгілерді дұрыс қояды – 1б.
Көшіріп жазады – 1б.
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек»
Критерий:
Мәтін бойынша перифраз түрлерін қолданып, сұрақтар құрастыру
Дескриптор:
Мәтінмен танысады – 1б.
Перифраз түрлерін қолданып, 5 сұрақ құрастырады – 1б.
Мәтіндегі күрделі – құрама атауларды табады – 1б.
Мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазады – 2б.
ҚБ: « Қолпаштау»

«Жылдам жауап» тәсілі

Жеке жұмыс


Перифраз тәсілдері





Сабақтың соңы
5 мин

Кері байланыс: Оқушылар «321» әдісі
3 факт
2 көзқарас
1 тұжырым





«321» әдісі

Үй тапсырмасы

Ережелерді жатта, 183 бет 2-тапсырма.











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет