Педагогтың аты -жөні Сынып: Бөлім: Жанасыл Ақжайна



бет1/3
Дата23.11.2022
өлшемі54,83 Kb.
#52082
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
егіншілік қалай өзгерді





Педагогтың аты -жөні
Сынып:
Бөлім:



Жанасыл Ақжайна
3
Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары

Тақырыбы:

Егіншілік қалай өзгереді?

Оқу мақсаты:

3.1.1.1 маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу;
3.1.2.2 ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау.

Сабақтың
мақсаты:

Барлық оқушылар: Қазіргі егіншілік пен ежелгі егіншіліктің айырмашылығын біледі.
Көптеген оқушылар: қазіргі егіншіліктің маңызын түсінеді;
Кейбір оқушылар: ежелгі егіншіліктің ерекшелігін айтады

Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы

Ресурстар



Сабақтың басы
2минут
3минут

Ұйымдастыру кезеңі.
1)Қазақтарда- қол алысып амандасады.
2)Италияда- кеудесін қағады.
3)Бразилияда-бір-бірінің иығын қағады.
4)Никарагуада-арқасымен амандасады.
5)Зимбабеде- шынтақпен амандасады.
6)Австралияда-шапалақпен амандасады.


Өткен сабақты пысықтау 
«Қырлы қағаз» әдісі
Ойыңмен бөліс. Жетекші сұрақтар арқылы оқушылардан тақырып бойынша бастапқы білімін қалыптастыру. Егін мен малшаруашылығының қайсысы ертерек пайда болғандығын талдау. Қарастыратын сұрақтар:
-Оқулықта берілген суреттерді салыстырып көр. Не байқадың?Егін егу дегенді қалай түсінесіңдер?
- Мал бағуды қалай түсінесіңдер?
- Егін егу мен мал бағу сөздері несімен ерекшеленеді?
- Егін шаруашылығында не істейді?Мал шаруашылығында ше?
- Қайсысы ерте пайда болды деп ойлайсыңдар? Талқылап көріңдер.
«Т-критерийі» стратегиясы егіншілік пен мал шаруашылығын салыстыру. Ерекшеліктерін анықтау.

«Т-критерийі»

Мал шаруашылығы

Егін шаруашылығы









ҚБ мұғалімнің ауызша қалыптастырушы бағалауы.



Раушангүл мен кактустің суреттері
Слайд №1,2

Сабақтың ортасы
5 минут

1 минут
7минут

2 минут
4 минут

1 минут
5 минут


1 минут

2 минут

4 минут


Бұрын және қазір.
Мақсаты: Ауыл шаруашылық жүргізу үшін қажетті жағдайларды анықтау. Бұрынғы және қазіргі кездегі егіншілік туралы ой қозғау.
Топтарға біріктіру. Оқушыларды топырақта өсетін, ағашта өсетін жемістердің түрлеріне байланысты бірнеше топтарға біріктіру.
Оқулықта берілген суреттерді топ ішінде талқылап, ауыл шаруашылығын жүргізу үшін қажетті жағдайларды анықтап, постер құрайды.
Бұрынғы заманның еңбек құралдары мен қазіргі еңбек құралдарының арасындағы айырмашылықты таба отрыпы, өз ойларын білдіреді. Кесте толтырады.

Бұрынғы кездің ауыл шаруашылығы

Қазіргі кездің ауыл шаруашылығы

Артықшылығы

Кем тұстары

Артықшылығы

Кем тұстары

















Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет