Сабақ Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу Бөлімі: Функция. Функцияның графигі Педагогтің аты-жөні



бет1/2
Дата10.03.2023
өлшемі16,32 Kb.
#73219
түріСабақ
  1   2

№24 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу

Бөлімі:

Функция. Функцияның графигі

Педагогтің аты-жөні:

Қыздарбек Нұрғазы Ақашұлы

Күні:

28.11.2022ж

Сыныбы: 7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

7.4.2.4 екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу.

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар істей алады: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді.
Көптеген оқушылар істей алады: Функция және функцияның графигі ұғымдарын меңгереді.
Кейбір оқушылар істей алады: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешеді.

Бағалау критерийлері

- Екі айнымалысы бар функция ұғымына сипаттама береді;
- Сызықтық функцияның берілу тәсілдерін біледі;
- Сызықтық функция және функцияның графигі ұғымдарын меңгереді.

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.
Өткен сабақты тексеру


5мин.

Топпен жұмыс





Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ

Өткен сабақты тексеру


Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1.Сызықтық теңдеуге жалпы сипатттама беріңдер.
2.Сызықтық теңдеуді шешудің қандай тәсілдері бар?

Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу.


Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.


Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды.

Дескриптор:


-Өткен сабақтағы ережелерді қайталайды.

Жалпы балл-2


Дескриптор:


-Тақырыпты оқиды, топта талқылайды
- Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды.

Жалпы балл-3




Қағаз қиындылары


Үлестірме

ДК экран Сұрақтар

Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі.


Сабақтың ортасы.
10 мин.

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:
1-тапсырма:
Сызықтық функцияны сызықтық теңдеу түріне келтіріңдер:
у=-3,5х+6
2-тапсырма:
2х+у=с түзуі А(3;-4) нүктесі арқылы өтеді. с-ны табыңдар.

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады.



Дескриптор:
-Тапсырмаларды орындайды.
-Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады.

Жалпы балл -3




Слайд
Кітап
Дәптер


Сабақтың соңы.
5 мин
Синтез
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет