Сабақтың тақырыбы : Қазақ тілі- тарихы терең көне тіл Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата17.10.2022
өлшемі182,69 Kb.
#43706
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар №8

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Қазақ тілі- тарихы терең көне тіл

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



9.2.3.1 коммуникативтік жағдаятқа сай сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп, өз ойын жеткізу
9.3.2.1 ғылыми стильде (мақала) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау



Сабақтың мақсаты :

Барлығы:
коммуникативтік жағдаятқа сай сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсінеді, өз ойын жеткізе біледі;
ғылыми стильде (мақала) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтайды, талдай алады



Тілдік мақсаттар

Қазақ тілі,жазба мәдениет,тарих

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Оқушыларды «ашық құшақ»қа шақырады


Сабақ мақсатымен таныстыру



Мұғалімнің айтқанын есте сақтап, жаңа сабаққа кіріседі.


Әр оқушы тіл туралы бір мақалдан айтады.

Қолпаштау

Кесте

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)





Оқылым жазылым
Мәтінмен жұмыс
3-тапсырма
«Қазақ жазба мәдениетінің даму тарихы» кестесі
Топтық жұмыс
Айтылым.


6- тапсырма


Жеке жұмыс


Жазылым
7- тапсырма
Жұптық жұмыс

Мәтінсоңы жұмыс





Оқушылар кестеде берілген ақпараттарды мәтінге айналдырып жазады.





.
Мәтінде берілген ақпараттарды «INSERT» оқыту стратегиясы бойынша талда

«V»

« - «

«+»

«?»















«Жазу ауыстыру қалай жүзеге асады?»
Өөздік етістерді қолдана отырып өз ойларын қорытып жазады.


Дескриптор:
- оқылған мәтіннің мазмұны бойынша, сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау
Дескриптор:
Картамен жұмыс жасауды біледі.Сөйлем құрылымын сақтайды.


Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.
Сабақта маған не пайдалы болды?
Сабақта маған не қызықты болды?
Сабақта маған не қиын болды?

Оқулық18-бет
сөздік
слайд

Слайд
Оқулық
19- бет

слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 20-б. 8-тапсырма




Кері байланыс
«жетістік баспалдағы»



Оқушылар сабақта алған білімдерін баспалдақ арқылы білу



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет