Сабақтың тақырыбы Алгоритм трассировкасы



бет1/2
Дата10.04.2023
өлшемі152,62 Kb.
#80997
түріСабақ
  1   2




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4 бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген орталары

Мектеп: «Қ.Аухадиев атындағы орта мектебі"КММ

Күні: 3-тоқсан

Мұғалімнің аты-жөні: Кузембаева Бахыт Ниязбековна

Сынып: 8 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Алгоритм трассировкасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.2.1 Алгоритм трассировкасын жүзеге асыру.



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Алгоритм трассировкасын жүзеге асырады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Алгоритм трассировкасын жолдарын көрсетеді.
Кейбір окушылар:
Алгоритм трассировкасын жолдарын анықтап,кез-келген трассировка кестесін жасайды.

Бағалау критерийі

Білім алушы
• Есепті шешу трассировкасын орындайды.
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындайды.

  • Кез келген трассировка кестесін жасайды.

Тілдік мақсаттар



  • Алгоритмдік блок-сызба арқылы модельдейді.

  • Трассировка –трассировка-Tracing

  • Трассировка кестесі-таблица трассировки-Trace Table.

Құндылықтарға баулу


  • Оқушылардың белсенділігін арттыру, жұмыс жасау мақсатында компьютерлік сауаттылыққа, өзара көмектесуге, сын тұрғысынан ойлау ,өзін-өзі бағалауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын тілі.

Алдыңғы білім



Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп логикалық көпір құру.

  • Шартты алдын ала тексеру циклі деген не?

  • While сөзі қалай аударылады?

  • Шартты алдын ала тексеру циклінің жазылуы қандай?

  • Шарт жалған болған жағдайда цикл денесі қанша рет орындалады?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы

3минут


Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, сыныпта жағымды ахуал орнату.
Топтарға бөлу. «Қағаз қиындылары»
Бірнеше құттықтау қағаздарын топ құрамындағы оқушылар саны бойынша беске, алтыға жыртып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беру керек. Оқушылар қиықтарды құрастырып бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топтарға бөлінеді.


Ширату жаттығулары:«Өзі туралы кластер» тренинг
Оқушылар танысу үшін өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның еркесі, адал дос т.б

1-топ:
трассировка


2-топ:
Программа
3-топ
алгоритм
«Өзі туралы кластер» тренинг, қағаздар, қалам.

Жаңа білім
Білу
10 минут

Түсіну
1минут



Берілген анықтамаларды оқып алады.
1. Алгоритм трассировкасы дегеніміз не?
2. Қолмен жасалатын трассировка дегеніміз не?
3. Трассировка кестесі дегеніміз не ?
«Жариялау» әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.)


Дескриптор:
1. Анықтамаларды біледі
2. Трассировка кетесін қолдана алады
Қ.Б топтар бірін- бірі өз ара бағалайды.

Алгоритмнің дұрыстығын тексеру үшін оны программалау тіліне аудару немесе компьютерде орындап көру міндетті емес. Алгоритмді адам өз қолымен, трассировка көмегімен тексере алады.


Трассировка –алгоритмін жұмыс істеу қабілетін тексеру, қателерін іздеу және т.б. үшін қолданылатын програманы қадам-қадаммен орындау.
Трассировканы қолмен жүргізу арқылы,адам алгоритнің әрбір командасын орындап,оны трассировка кестесін енгізе отырып,процессор жұмысын модельдейді. Қолмен жасалатын трассировка-трассировка кестесін толтыру.Трассировка кестесі-алгоритмді орындаудағы процессор жұмысының моделі.
«Бір минут» әдісі арқылы сұрау.Окушылар сұрақтарға бір минут ішінде нақты және қысқа жауап береді(топтық жұмыс)
1. Алгоритм трассировкасы не үшін қолданылады?
2.Қолмен жасалатын трассировка қандай жағдайларда қолданылады?
Топтар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды

Оқулық 136-138 б


Смайлик


Оқулық,
Анықтамалар

.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет