Сабақтың тақырыбы Функция және функцияның берілу тәсілдері



бет1/2
Дата03.11.2022
өлшемі0,56 Mb.
#47133
түріСабақ
  1   2

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10.1А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі

Өскемен қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні: Канапьянова СЖ

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Функция және функцияның берілу тәсілдері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу;



Сабақтың мақсаты

Функция анықтамасын және берілу тәсілдерін меңгерту

Бағалау критерийлері

  • Функция анықтамасын біледі

  • Функцияның берілу тәсілдерін біледі

  • Функцияның анықталу облысын таба алады

  • Функцияның мәндер жиынын таба алады

Тілдік мақсат

Оқытудың тілдік мақсаты
Оқушылар

  • берілген график бойынша функцияның қасиеттерін сипаттайды;

Бөлім бойынша лексика мен терминология

  • функцияның бір сарындылығы;

  • бөлшек-сызықты функция;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • егер ..., функция бөлшек – сызықты деп аталады;

  • бөлшек-сызықты функцияның графигін салу үшін … керек

  • функцияның анықталу облысы

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық
Бұл сабақ барысында оқушылар топпен жұмыс жасай отырып өздігінен оқуға үйренеді, шығармашылық қабілетін дамытуға мүмкіндік алады.

Пән аралық байланыстар

геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта мүмкіндіктері, bilimland.kz
https://learningapps.org/447363

Алдыңғы меңгерілген білім

Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y=  функцияларының қасиеттері, графиктері.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы
5 минут

1) Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру
2) Өткен материалды қайталау
сұрақ жауап

  • Функция қандай тәсілдермен беріледі

  • Функция ұғымына анықтама бер

  • Функцияның анықталу облысына анықтама бер

  • Функцияның мәндер облысына анықтама бер


Сабақтың ортасы
12 минут
10 минут


10 минут



Топтық жұмыс
Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру
Тапсырма 1
Сұрақтарға жауап береді
https://learningapps.org/457679
Тапсырма 2
Қосымша1
«Галереяға саяхат» әдісі бойынша топтар жұмсын талдайды
Бағалау: «екі жұлдыз, бір тілек»
Жұппен жұмыс
Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру
Тапсырма 1
Қосымша 2
Суретте берілген графиктердің қайсысы функцияның графигі болады? Функцияның графигі болмайтын сызықтар үшін функция анықтамасын қанағаттандырмайтын х мәнін табыңыз.
Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды
Тапсырма 2
Әрбір функцияны оның графигімен сәйкестендіріңіз



Жеке жұмыс

Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды

https://learningapps.org/457679


https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/analiz-bastamalary/analiz-bastamalary/funkcziya-uhymy-zhane-onyng-berilu-tasilderi/lesson/funkcziya-zhane-onyng-qasietteri


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет