Сабақтың тақырыбы Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту



бет1/3
Дата02.10.2023
өлшемі34,22 Kb.
#112679
түріСабақ
  1   2   3

Бөлім:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні

Байболова Қалдыкүл Изетбековна

Күні:

21.02.2022ж

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі
Оқушылардың басым бөлігі: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі
Кейбір оқушылар: Ережені қолданып есептер шығарады, тез ойланып нақты нәтижеге жетеді

Бағалау критерийі

- Ондық бөлшекті натурал санға көбейтуді біледі
- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді біледі
- Ондық бөлшекті көбейту бойынша есептер шығара алады

Құндылықтарды дамыту

Жақсы қарым-қатынас орнату, өзін және өзгені бағалау, сыни тұрғыдан ойлау, уақыт үнемдеу сынды қасиеттерді қамтиды.

Бастапқы білім

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту, ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесін біледі.

АКТ қолдану дағдылары

Таратпа материалдар.көрнекі демонстрациялық құралдар. фигуралар


Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/

Мұғалімнің әс- әрекеттері

Оқушының іс-әрекеттері

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10-мин

Сабақтың ортасы


15- минут



Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық қолайлы ахуал қалыптастыру, бірге дауыстап амандасу:
Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық !
Сабақтың мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.


Үй тапсырмасын тексеру.
Кезекші оқушы жауаптарды оқиды, қалған оқушылар өз үй жұмыстарын тексереді. Түсініксіз не қате кеткен жерлер талданады.
Білімді өзектендіру «Көңілді сандар» ойыны
1 санының тапсырмасы: қосуды ауызша орында 3,5+2,3
2 санының тапсырмасы: азайтуды ауызша орында 5,5-1,2
3 санының тапсырмасы:көбейтуді ауызша орында 3,7  2
4 санының тапсырмасы: қатесін тап 5,11  0,22=11,242
5 санының тапсырмасы: көбейтуді ауызша орында 2,1  0,2
Қ. Б: Оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды. Бірінші болып дұрыс жауап айтқан оқушы өз бағалау парағындағы суреттің 1 санымен белгіленген бөлігін бояйды.
1- тапсырма.Топтық жұмыс


«Тапсырмалар хобдишасы» әдісі
Oндық бөлшек дeгeніміз нe?
Ондық бөлшeктeр қaлaй қоcылaды,
Ондық бөлшeктeрді нaтурaл сaнғa қaлaй көбeйтілeді?
Ондық бөлшектер қалай азайтылады?
ҚБ: «Өзін- өзі бағалау» әдісі бойынша бағаланады.
2- тапсырма. Оқулықпен жұмыс
1-топ. «Қосу» №673
Теңдеуді шешу
Х:5,8=365
Х:8,4=2,3
Х:8,1= 0,15
2-топ «Азайту» №674

3- топ «Көбейту» №676


85,6х(20,2-18,51)+13,136
(11,12_32,68)х17,9-95,02
4- топ «Бөлу» №677
600х(8,671-2,271) х 2,05+ 7,68
500-5,32-3,05 х(9,438-5,238)
3-тапсырма.Жұптық жұмыс «Конверт сұрақ» әдісі.
І топ: Меншікті жылдамдығы 19,5 км/сағ моторлы қайық ағыс жылдамдығы 2,8км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ, ағысқа қарсы 3 сағ жүзді. Моторлы қайық барлығы қанша қашықтыұты жүзіп өтті?

ІІ топ: Жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет