Сабақтың тақырыбы: Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш §26. Радиотолқындардың таралуы. Радиолокация



бет1/2
Дата03.12.2023
өлшемі158,9 Kb.
#133847
түріСабақ
  1   2

Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін:



Мектеп:

Ә.Ермеков атындағы №23 орта мектеп-лицейі

Бөлімі:

Электромагниттік толқындар

Тәжірибеден өтуші аты-жөні:

Койчукулова А.Э

Күні:

27.11.23

Сыныбы:11 ә

Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш
§26.Радиотолқындардың таралуы.Радиолокация

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.5.2.2 – жоғары жиілікті электромагниттік тербелістердің модуляциясы мен детекторлауды сипаттау;
11.5.2.3- ампитудалық (АМ) және жиіліктік (FM) модуляцияны ажырату;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: қарапайым радиоқабылдағыштың сұлбасын (схемасы) сызып, жұмыс принципін түсіндіреді.
Көптеген оқушылар: детекторлық радиоқабылдағыштың жұмыс принципін түсініп, қарапайым радиқабылдағыштың құрамындағы қондырғылардың атқаратын қызметін талдау.
Кейбір оқушылар: амплитудалық модуляцияны жиіліктік модуляциядан айыра алады



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



  1. Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылармен амандасу;

  • Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау;

  • Оқушыларды түгендеу;

  • Топқа бөлу.

Бүгінгі сабақта радиобайланыстар туралы толық ақпарат алатын боламыз.
«Миға шабуыл» әдісі

  1. Электромагниттік толқындардың ең басты қасиеті?(энергия тасымалдайды)

  2. Модуляция неге қажет?

  3. Поляризацияланған толқын деген не?(өріс тербелістері бір бағытта өтетін эмт)

  4. Толқындардың түзусызықты таралу бағытынан ауытқуын,бөгеттерді орағытып өтуін не деп айтамыз?(толқынның дифракциясы)

Топқа бөлінеді,сұрақтарға жауап береді
Оқушылар
«Идеялар қоржыны» атты әдісті қолданып бүгінгі қарастырылатын оқу мақсатына тиісті анықтама, термин, ереже тағы басқа білетіндерін парақшаға жазып қоржынға салу сұралады (парақшаға оқушы аты-жөні жазылады)

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»

Тақырып бойынша дайындалған ресурстар

Сабақтың ортасы




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет