Сабақтың тақырыбы «Сібір шамшырағында»бөлімі бойынша кейіпкерлер жүйесін және көркемдік ерекшелігін талдау



бет1/2
Дата20.12.2023
өлшемі3,25 Mb.
#141464
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
ашық сабақ жоспары





Бөлім: Қазақтың Қанышы

Мектеп: Сұлтан-Ахмет Қожықов атындағы №39 мамандандырылған лицей

Күні: 24.11.2023 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Байкожаева Жанат Мухамыровна
Іс-тәжірибеден өтуші: Байзакова Жулдыз Ақарысқызы

Сынып: 10 «Ә»

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Сібір шамшырағында»бөлімі бойынша кейіпкерлер жүйесін және көркемдік ерекшелігін талдау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.4.1-көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану;



Сабақтың мақсаты

Оқушылар көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 минут

I.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу,түгендеу,сынып реттілігін қадағалау.
Топқа бөлу:интернет платформасының көмегімен төрт топқа бөлінеді.
(1топ«Тарихшылар»
2-топ«Зерттеушілер»,3-топ«Жазушылар», 4-топ«Әдебиетшілер)
2.Үй жұмысын сұрау
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. Топ басшыларға бағалау парағы ұсынылады.

Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сұраққа жауап беру арқылы шығарманы еске түсіреді және бұл әдіс арқылы ойлау дағдысы жетіледі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады



Дискриптор:
Сұрақтарға толық жауап береді.
Әр дұрыс жауапқа 1 баллдан.
Жалпы – 15 балл.

Қалыптастырушы бағалау


ҚБ


10-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
Шар

Сабақтың ортасы:


13 мин

Мағынаны тану.
1-тапсырма. Топтық жұмыс.
1-топ.Қаныш Сәтбаев кім?(классер)
2-топ.Шығармада қандай ұлы тұлғалар кездеседі?(кесте)
3-Шығармадағы кейіпкерлер жүйесі(кесте)
4-топ.Шығармада қандай мақал-мәтелдер және сөз тіркестері кездеседі?



Әр топ оқушылары өздеріне берілген тапсырманы орындап,қорғап шығады.



Дискриптор:
-шығарманы талдайды;
-кейіпкелер жүйесін анықтайды;
ҚБ. Бағалау.
«Мадақ/ сын/ мадақ»




10-сынып
Қазақ әдебиеті





10 мин

5 мин
5 мин



2-тапсырма.Роман-эсседе көтерілген мәселеге өзіндік пікір қосып, шығармашылық жұмыс жазыңыз.
1)«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесін достарыммен бөлісемін, себебі....
2)Шығармадағы тарихи оқиғаларды әлеуметтік желіде жариялаймын, себебі....
3)Шығармада көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ойланып таразылау керек, себебі....
Сергіту сәті
«Менің қалпағым»әдісі



Cабақты бекіту
«Tarsia» әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қалай меңгергенін анықталады.

Оқушылар роман-эсседегі мәселеге өзінің ойын білдіре отырып шығармашылық жұмыс жазады.
Оқушылар тақтада көрсетілген сөздерді іс-қимылмен көрсетеді.

Оқушылар берілген қағаз қиындыларын қолдана отырып бүгінгі сабақтан алған мәліметтерін пысықтайды.



ҚБ

Дискриптор:



  • эсседе көтерілген мәселеге өзіндік пікір білдіреді;

  • шығармашылық жұмыс жазады;

ҚБ


Дискриптор:
-тақырыпты қорытындылайды;
-ойлау қабілеті шыңдалады;
ҚБ


Маркер
Стикер
Түрлі-түсті карандаштар






тақта


Сабақтың соңы
5 минут

Рефлексия
«Ұстазға хат»әдісі







Үй жұмысы

7-тапсырма,71 бет




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау





«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.



«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.
Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.
Осы сабақта қолданылатын
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.










Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет