Сабақтың тақырыбы: Тармақталуды, көпті таңдауды бағдарламалау



бет1/2
Дата22.04.2023
өлшемі27,49 Kb.
#85735
түріСабақ
  1   2

Сабақ жоспары№5
Объектілі-бағытты бағдарламалау
Тексерілді____________ Әдіскер: Айтимбетова Г.С.

Қысқа мерзімді жоспар

Колледж: «Ерқанат Тәңірбергенов атындағы Түркістан индустриалды техникалық колледжі» ЖМ

Күні: 08.09.2022

Мұғалімнің аты-жөні: Айтметов Хакимжан Ирисмахамматович

Курс: ЕТҚ 3-901

Қатысқандар: ____ Қатыспағандар: _____

Бөлім

І бөлім. С++ тілінде бағдарламалау негіздері

Сабақтың тақырыбы:

Тармақталуды, көпті таңдауды бағдарламалау.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Тармақталуды, көпті таңдауды бағдарламалау.

Бағалау критерийі

- «Real» нақты түрін қолдану.;

Тілдік мақсаттары

C++, Borland C++ Builder/Consol

Құндылықтарға баулу

  • Ынтымақтастық;

  • Құрмет;

  • Қазақстанның цифрлық сауаттылығын арттыру құндылықтарын ұғыну.

Пәнаралық байланыс

Borland Delphi бағдарламалау тілі

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Жасанды интеллекті қолдану аясы.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі: 30 мин



I.Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу
Білім алушыларды түгендеу
ІІ.Қызығушылықты ояту
«Консольдік қосымшалар және олардың ұқсастықтары» – видеоны көру
Барлық оқушылар өз ойларын ортаға салады
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
 
Білу кезеңі
№5 Тармақталуды, көпті таңдауды бағдарламалау.
single, double, extended, comp



Суреті бар карталар көмегімен

№5 Тармақталуды, көпті таңдауды бағдарламалау..

Презентация


https://www.youtube.com/watch?v=hp7MwEOchis

Сабақтың ортасы
50мин



Түсіну кезеңі:
Builder-дің консольдік режимінде жұмыс
Практикалық жұмыс
Тапсырма №5: Тармақталуды, көпті таңдауды бағдарламалау.
· Компьютерге Builder бағдарламасын орнатыңыз.
· Есептер шығарыңыз
Қолдану кезеңі
Тапсырма №1:
1-қадам: Нақты А және В сандарының квадраттарының қосындысын шығаратын программа құрыңдар.
2-қадам: Үш таңбалы бүтін Х санын керісінше шығарыңдар.


Талдау кезеңі:
Тапсырма 2:
1-сұрақ: single қандай қызмет атқарады?
2-сұрақ: double қандай қызмет атқарады?


Жинақтау, бағалау кезеңі
Практикалық жұмыс
(Дескриптор)
- Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдайды;
- Қазіргі және бұрынғы замандағы цифрлық технологияларды біледі.

Қима қағаздағы тапсырмалар

https://emirsaba.org/pars_docs/refs/3/2916/2916.pdf Интернет


https://www.youtube.com/watch?v=HgxstrGQ24A


https://www.youtube.com/watch?v=gK_PiDJ6NOc&feature=emb_logo


Үйге тапсырма:
5мин

Берілген валюта курсы бойынша долларды теңгеге айналдыру




Сабақтың соңы
5мин

Қорытындылау
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Рефлексия (5 мин)

  • Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкенді жасыл түске боя;

  • Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкенді сары түске боя;

Егер саған сабақ барысына тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет