Сабақ Бөлім: Болашаққа саяхат Мұғалімнің аты-жөні



бет1/3
Дата02.08.2023
өлшемі222,5 Kb.
#105005
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
4кл қазақ тілі 35-апта


Қазақ тілі 137-сабақ

Бөлім:

Болашаққа саяхат

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жыл бойы өткенді қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру.

Сабақтың мақсаты

  • мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

  1. «Санау» әдісімен топқа бөліп отырғызу.

- Топқа ат қойыңдар.
- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.
Өткен сабаққа шолу:
А)Үй тапсырмасын тексеру.
-Бүгінгі сабақта еліктеу сөздер тақырыбына арналған тапсырмалар орындаймыз.
Сабақ мақсатын хабарлау.

Жаттығу жасайды.
Саналады.
Топқа бірігеді.
Топ басшысын сайлайды.
Топ ережесін еске түсіреді.
Тапсырма тексертеді.
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.

«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!


Жаңа білім
15 мин

2 мин

15 мин



Жаңа сабақ
(Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі.
57-жаттығу.
Мәтінді оқыңдар.
Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойыңдар.
Шешімін табуға бағытталған сұрақ қойып, жауап беріңдер.
Жауаптарыңды кестеге түсіріңдер.
58-жаттығу.
Мәтінді оқыңдар. Репортаж шығу үшін мәтінді қандай бөліктермен толықтыруға болады?
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Еліктеу сөздерге мысалдар келтір.


Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.


(Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
59-жаттығу.
Кестені толықтырыңдар.
Сөйлем мүшелері туралы айтып, мысал келтіріңдер.

Сөйлем мүшелері

Тұрлаулы мүшелер

Тұрлаусыз мүшелер

Бастауыш

Баяндауыш

Кім? не? Кімдер? Нелер?

Не істеді? Не қылды? Қайтті?

Қайда? қашан? Кіммен? Немен?
Қанша? Нешеу?

61-жаттығу.
Ребусты шешіңдер. Ана сөзімен екі сөйлем құрап жазыңдар. Ол сөз бірінде бастауыш, бірінде баяндауыш болсын.
Бір сөздің екі сөйлемде екі түрлі сөйлем мүшесінің қызметін атқару себебін түсіндіріңдер.
Екінші сөйлемде сызықшаның қойылу себебін түсіндіреді.
Сурет бойынша мәтіннің қай түрін құрастыруға болады? Жарнама ма? Репортаж ба?
Құраған жұмыстарыңды тексеріңдер, қатесіз жазылған ба? Сөйлемдер дұрыс құрылған ба?
Дұрыс құрауға қандай кеңес берер едіңдер?

Тапсырмамен жұмыс жасайды.

Билеп сергиді.


Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.



Дескриптор:
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1балл.
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды-1балл.
Шешімін табуға бағытталған сұрақ қойып, жауап береді-2балл.
Мәтін бөліктерін толықтырады-1балл.
Сөйлем мүшелері туралы айтып, мысал келтіреді -1балл.

Тапқан сөзбен сөйлем құрап айтады-1балл.


Бір сөздің екі сөйлемде екі түрлі сөйлем мүшесінің қызметін атқару себебін түсіндіреді -1балл.


Екінші сөйлемде сызықшаның қойылу себебін түсіндіреді-1балл.
Қатесіз жазады-1балл.

Қазақ тілі 4 сынып оқулығы
2-бөлім



Қорытынды
5 мин





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет