Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/11
Дата13.02.2023
өлшемі1,54 Mb.
#67484
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер
Лексикография

Педагогтің аты-жөні:

Ақылбек Айна Тұрсынқызы

Күні:

.09.2022ж

Сынып: 6 »А», «Б», « «Е», «Ж».

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

;


Сабақтың мақсаты




Ойлау дағдыларының
деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану. Талдау.............

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушs әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы
10 мин

Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

.



Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады

Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.






Сабақ
ортасы

Жазылым тапсырмасы.

Деңгейі төмен оқушылар мұғалім көмегімен ақын қолданған өзге cөздердің әсері туралы айта алады.

Топтық бағалау.




Сабақ соңы
5 мин

Қорытынды:
Мен не үйрендім?
Үйге тапырма

«Еркін микрофон» Оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.









Тексерілді: ДОІЖО

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

Кіріспе

Педагогтің аты-жөні:

Ақылбек Айна Тұрсынқызы

Күні:

02.09.2022ж

Сынып: 6 »А», «Б», « «Е», «Ж».

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кіріспе. Әдеби тілге тән басты белгілер.



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6. 1.1.1-Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау;



Сабақтың мақсаты

 Мәтіндегі негізгі ақпаратты болжам жасап анықтайды..
 Мәтіннен әдеби нормаға сәйкес сөздерді ажыратады.

Ойлау дағдыларының
деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану. Талдау.............

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушs әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы
10 мин

Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Миға шабуыл. Қазіргі қазақ әдеби тілінің мынадай стильдік тармақтары бар:
1) ресми іс қағаздарының стилі;
2) публицистикалық стиль;
3) ғылыми-көпшілік әдебиет стилі;
4) көркем әдебиет стилі;
5) ауызекі сөйлеу тілінің стилі.
 Лексикалық норма – әдеби тілдің жалпыға ортақ ортақ мағынада жұмсалуы. Грамматикалық норма - түбірге алдымен жұрнақ, одан кейін жалғау жалғанады.Нормаға бағынбайтын құрылымдар да болады. Мысалы: апаларым – апамдар.

Мақал-мәтелдер арқылы 5 топқа бөлінеді.

Қалыптастырушы бағалау:




Сабақ
ортасы



  1. .мин

Жазылым тапсырмасы (Топтасып оқу, топтасып талдау стратегиясы)
Лексикалық талдау 1-топ
Фонетикалық талдау. 2-топ.
Морфологиялық талдау. 3-топ.

Деңгейі төмен оқушылар мұғалім көмегімен ақын қолданған өзге cөздердің әсері туралы айта алады.

Топтық бағалау.




Сабақ соңы
5 мин

Қорытынды:
Менің көңіл күйім....
Үйге тапсырма.
2-жаттығу.5-бет.

«Еркін микрофон» Оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.










Тексерілді: ДОІЖО
Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер
Лексикография

Педагогтің аты-жөні:

Ақылбек Айна Тұрсынқызы

Күні:

07.09.2022ж

Сынып: 6 »А», «Б», « «Е», «Ж».

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

3. Марқакөл. Біріккен сөздердің емлесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.1.1 - мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау;
6.3.3.1 - ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру

Сабақтың мақсаты

Мәтіннің атауын болжау, көтерілген мәселені анықтау.
Мәтін бойынша графиктік мәтін құрастыру.



Ойлау дағдыларының
деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану. Талдау.............

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушs әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақ басы
10 мин

Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Мағынаны тану.
Біріккен сөздердің емлесі: фонетикалық,морфологтялық, тарихи-дәстүрлі принцип.
1-тапсырмада берілген сурет бойынша мәтіннің мазмұнынына болжам жасау.
Сұрақтар бойынша жұмыс жасау.



Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады

Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.




Сабақ
ортасы

Жазылым тапсырмасы. 2-тапсырма. Жер-су аттарының жасалу жолын көрсетіндер. Сурте бойынша графикалық мәтін жазу.

Деңгейі төмен оқушылар мұғалім көмегімен ақын қолданған өзге cөздердің әсері туралы айта алады.

Топтық бағалау.




Сабақ соңы
5 мин

Қорытынды:
Мен не үйрендім?
Үйге тапырма 3-жаттығу.

«Еркін микрофон» Оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.









Тексерілді: ДОІЖО
Баяғыда Марқакөлдің орнында ар жақ, бер жағына көз жетпейтін үлкен жазық болған деседі. Сол уақытта найманның бір байының Марқа атты асқан сұлу қызы моңғолдың Ұраңқай руынан шыққан Балжын деген жігітті ұнатады. Балжынның атақты бәйге кер аты болыпты. Марқаның ағаларының көзі осы кер атқа түсіп жүреді екен.
Кер атты алудың жолын іздеген қыздың ағалары Балжынның алдына марқа қозының еті піскенше үлкен жазықты айналып шығуы керек деген шарт қояды. Егер аталған мерзімде шауып шықса, Марқаға үйленеді, орындай алмаса, кер аттан айырылады.
Сонымен бағлан сойылып, қазанға салынады. Балжын атқа қонады. Бағланның еті пісер-піспесте кер ат мәреге жақындапты. Екпінінің қаттылығынан шапқан жері ойылып, жазықты су баса бастапты. Су деңгейінің жылдам көтерілгені сондай, мәреге таяп қалған Балжын атымен қоса суға кеткен екен. Кер аттың ізінен атқылаған су мен ақ Марқаның көз жасы қосылып, көл пайда болыпты. Күні бүгінге дейін моңғол қазақтарында «Балжынгер» деген күй бар. Ал көл осы оқиғадан кейін «Марқакөл» атанған екен.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

1-бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер
Лексикография

Педагогтің аты-жөні:

Ақылбек Айна Тұрсынқызы

Күні:

05.09.2022ж

Сынып: 6 »А», «Б», « «Е», «Ж».

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

2. Әдеби тілдің стильдері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.2.1 - ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 6.3.5.1 - оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу;

Сабақтың мақсаты

Мәтін арқылы ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы ажыратады. Негізгі ойды анықтап, мәтін жазады.



Ойлау дағдыларының
деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану. Талдау.............

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушs әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақ басы
10 мин

Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Миға шабуыл. Ұлт ұстазы туралы мәтін арқылы жаңа сабаққа болжам жасау.
.Мәтінде кім туралы айтылған? Қай стильде жазылған деп ойлайсың?
Мағынаны тану.
3- жаттығу. Берілген сөйлемдердің қай стильде жазылғанын анықтап, ойды дәлелдеу.



Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады
Жазылым дағыдысн қалыптастыру бварысында сауатты , көркем жазуды ескереді.


Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет