Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
|
Бөлім:
|
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 2
|
|
Тақырыбы
|
53. Шамалардың бірліктерін түрлендіру және мәндерін салыстыру.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.1.3.4. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), уақыт (сағ, тәул., ай, жыл) бірліктерін олардың бір-біріне қатынастары негізінде түрлендіру.
2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м), масса (кг, ц), ыдыс көлемі (л), уақыт (сағ, тәул., ай, жыл) бірліктерінің мәндерін салыстырып, шама мәндеріне қосу/алу амалдарын қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Шама мәндеріне қосу, азайту амалдарын қолданады, олардың мәндерін салыстырады, түрлендіреді.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Мейірімді жүрекпен
Ақ пейілді тілекпен
Амандасып алайық
Бір жадырап қалайық
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын айтады.
|
Жарайсыңдар!
|
|
2 минут
3минут
|
Үй тапсырмасын тексеру:
8-тапсырма.
Өткен сабақты пысықтау.
Сағаттардың көрсетіп тұрған уақытын жаз.
|
Есепті шығарып келгенін айтады.
Жауаптарын салыстырады.
минуттық тіл 12- ні көрсетіп тұрған уақытты дәл анықтайды және жазады;
сағаттың ширек бөлігі қалған уақытты дәл анықтайды және жазады;
|
Ауызша мадақтау
|
|
Сабақтың ортасы
1минут
Білу.
3 минут
3 минут
3минут
3минут
2минут
3минут
3минут
3минут
4 минут
3минут
2минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма.
2-тапсырма.
Көп нүктенің орнына массаның сәйкес бірліктерін қой.
• Сөмкенің массасы – 2кг .
• Бір қап сәбіздің массасы – 50 кг .
• Бір қапшық ұнның массасы – 3 кг .
3-тапсырма.
Көп нүктенің орнына уақыттың сәйкес бірліктерін қой.
• Бір аптада – 7 күн.
• Жаздың ұзақтығы – 3 ай
• Ұшақ – 3 сағат ұшты.
4-тапсырма.
Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың
Сәйкес бірліктерін қой.
• Шәйнектің сыйымдылығы – 2 л.
• Шелектің сыйымдылығы – 10л.
• Қазанның сыйымдылығы – 5л
Сергіту сәті
Асық әні
ЕБҚ тапсырмасы
Амалдарды орында.
1 аптада неше күн бар?
1сағатта неше минут бар?
5-тапсырма. орнына тиісті санды қой.
100см = 1 м 10см = 1 дм
100кг = 1 ц 2 м = 20дм = 200см
1 сағ =60 мин 24 ай = 2 жыл
4 м = 40дм 300 кг =3 ц
37 сағ = 1тәул.13 сағ 800 см = 80дм =8 м
6 -тапсырма.
9 м = 90 дм 800 кг < 9 ц 3 м > 200 см 700 см > 8 дм 4 ц * 400 кг 200 кг < 3 ц
2 тәул. 3 сағ > 29 сағ 2 жыл 4 ай < 30 ай
7-тапсырма. Күнтізбені пайдаланып, күз айларында неше күн және неше апта бар екенін анықта.
Қыркүйек-30күн
Қазан-31күн
Қараша-30күн
30+31+30/91
91/7/13 апта бар.
9- тапсырма.
Жауабы: Атырау
10-тапсырма. Егер кеше сейсенбі болса, онда бүрсігүні қандай күн болады? Жұма
|
Көп нүктенің орнына ұзындықтың өлшем бірлігін қояды.
Көп нүктенің орнына ұзындықтың , массаның, уақыттың, көлем (сыйымдылықтың) сәйкес бірліктерін қояды, түсіндіреді.
.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың өлшем бірлігін қояды
Өлшем бірліктерді
салыстырады
күнтізбені пайдаланып, күз айларында неше күн бар екенін, неше апта бар екенін анықтайды
100 көлемінде сандарды қосу, азайту амалдарын пайдаланады.
сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:_Өлшем_бірліктерді_салыстыра-ды___Дескриптор'>Дескриптор:_Көп_нүктенің_орнына_сыйымдылықтың_өлшем_бірлігін_қояды___Дескриптор'>Дескриптор:_1._Көп_нүктенің_орнына_ұзындықтың_өлшем_бірлігін_қояды._Дескриптор:_1._Көп_нүктенің_орнына_массаның_өлшем_бірлігін_қояды._Дескриптор'>Дескриптор:
1. Көп нүктенің орнына ұзындықтың өлшем бірлігін қояды.
Дескриптор:
1. Көп нүктенің орнына массаның өлшем бірлігін қояды.
Дескриптор:
1.Көп нүктенің орнына уақыттың өлшем бірлігін қояды.
Дескриптор:
Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың өлшем бірлігін қояды
Дескриптор:
1. Көп нүктенің орнына сыйымдылықтың өлшем бірлігін қояды
Дескриптор:
Өлшем бірліктерді салыстыра-ды
Дескриптор:
1. күнтізбені пайдаланып, күз айларында неше күн бар екенін, неше апта бар екенін анықтайды
Дескриптор:
1.100 көлемінде сандарды қосу, азайту амалдарын пайдаланады
2.Амалдарды орынлайды
Дескриптор:
1.сұраққа жауап береді
|
Оқулық
плакат
|
Сабақтың соңы
1 минут
2мин
2мин
|
IV.Сабақты қорытындылау
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
|