Мұғалімнің аты-жөні



Дата02.03.2023
өлшемі71,36 Kb.
#71321
түріСабақ

Мұғалімнің аты-жөні:

Ахметова Д.О.

Пән/Сынып:

9 сынып

Күні:

24.02.23ж

Тарау немесе бөлім атауы:

9.3А Тригонометрия

Сабақтың тақырыбы:

Қосбұрыш пен жартыбұрыштың тригонометриялық формулалары.

Оқу мақсаты:

9.2.4.3
бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Бағалау критериі:

1.Екі еселі бұрыш формулаларын қортып шығарады;
2.Екі еселі бұрыш формулаларын пайдаланып, есептер шығарады;

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең
дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут



Ұйымдастыру

Сәлеметсіздерме!
Атмосфералық жағдайды қалыптастыру.
Бүгін, Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-қос бұрыштың тригонометриялық формулалары.
-қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану.

Сұрақтарға жауап береді.







Whatsapp қолдану.

Интернет ресурстары





8 мин

Жаңа сабақ

Жаңа тақырып
1.Егер қосу формулаларында 
өрнектерінде  деп алсақ, нені байқайсыңдар?
Сынама сұрақ:
2. Неге 2 болады?
3. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты?
(Осы сұрақтардан кейін сабақтың тақырыбы ашылуы тиіс)
Мадақтау арқылы бағаланады
Қос бұрыштың формулаларын қортып шығару оқушыларға тапсырылады.

; с
Мысалы, қос бұрыштың формуласын қолдануға:
; 𝑏)  .
2. Есептеңіз:
𝑏)  .



Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді


Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады


«Екі жұлдыз бір ұсыныс»



https://onlinemektep.net/schedule/01.02.2021/lesson/9978fca1-e407-433a-aedf-49e0c9fa3313
Слайд

17 мин

Бекіту тапсырма лары

Есептер шығару.
№1. Өрнекті ықшамдаңдар:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)

№2. Бөлшекті қысқартыңдар:
1) 3) 
2) 4) 
№3.Дәлелдеңіз:




Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.




Жауаптары: №1
1) ; 2) ; 3)  ; 4)  ; 5)  ; 6)  ; 7) 2.
№2. 1) 2 ; 2) 2 ; 3)  ; 4) 





Дескриптор:
- Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады

Дескриптор:
- Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады.
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды

Слайд
Интернет ресурстары



10мин

Жеке жұмыс

Оқулықтан №26.4, №26.5



Оқулықтан есептер шығарады.

Тапсырманы орындайды






Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл



2 минут




Бүгінгі сабақта:
- қос бұрыштың тригонометриялық формулалары.
-қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдана білді.
Рефлексия:
1.
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Үйге тапсырма. № 26.6

Тақырыпты меңгергенін анықтау
.

Кері байланыс



Whatsapp қолдану




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет