Мұғалімнің аты-жөні:
|
Ахметова Д.О.
|
Пән/Сынып:
|
9 сынып
|
Күні:
|
24.02.23ж
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
9.3А Тригонометрия
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қосбұрыш пен жартыбұрыштың тригонометриялық формулалары.
|
Оқу мақсаты:
|
9.2.4.3
бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану;
|
Бағалау критериі:
|
1.Екі еселі бұрыш формулаларын қортып шығарады;
2.Екі еселі бұрыш формулаларын пайдаланып, есептер шығарады;
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату
|
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезең
дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
3 минут
|
Ұйымдастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Атмосфералық жағдайды қалыптастыру.
Бүгін, Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-қос бұрыштың тригонометриялық формулалары.
-қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану.
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Whatsapp қолдану.
Интернет ресурстары
|
8 мин
|
Жаңа сабақ
|
Жаңа тақырып
1.Егер қосу формулаларында
өрнектерінде деп алсақ, нені байқайсыңдар?
Сынама сұрақ:
2. Неге 2 болады?
3. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты?
(Осы сұрақтардан кейін сабақтың тақырыбы ашылуы тиіс)
Мадақтау арқылы бағаланады
Қос бұрыштың формулаларын қортып шығару оқушыларға тапсырылады.
; с
Мысалы, қос бұрыштың формуласын қолдануға:
; 𝑏) .
2. Есептеңіз:
𝑏) .
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
«Екі жұлдыз бір ұсыныс»
|
https://onlinemektep.net/schedule/01.02.2021/lesson/9978fca1-e407-433a-aedf-49e0c9fa3313
Слайд
|
17 мин
|
Бекіту тапсырма лары
|
Есептер шығару.
№1. Өрнекті ықшамдаңдар:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
№2. Бөлшекті қысқартыңдар:
1) 3)
2) 4)
№3.Дәлелдеңіз:
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.
Жауаптары: №1
1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ; 6) ; 7) 2.
№2. 1) 2 ; 2) 2 ; 3) ; 4)
|
Дескриптор:
- Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады
Дескриптор:
- Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады.
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды
|
Слайд
Интернет ресурстары
|
10мин
|
Жеке жұмыс
|
Оқулықтан №26.4, №26.5
|
Оқулықтан есептер шығарады.
Тапсырманы орындайды
|
|
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл
|
2 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
- қос бұрыштың тригонометриялық формулалары.
-қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдана білді.
Рефлексия:
1.
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Үйге тапсырма. № 26.6
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
.
|
Кері байланыс
|
Whatsapp қолдану
|