Пән: Қазақ тілі Т2
Күні: 1.10.2024
Сынып: 8-« А,Б»
|
Бөлім:II. Сауда жасай білесің бе?
Педагогтің аты-жөні:
Қатысқандар саны: 12 Қатыспағандар саны: 2
|
Сабақтақырыбы
|
Базарға қарап тұрсам әркім барар.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
8.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру
8.5.1.1 бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді. Бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады.
|
Құндылықтарға баулу:
|
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
өзінің және басқалардың еңбегінің нәтижелерін бағалау;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн Менің көңіл - күйім» жаттығуын өткізеді.
Мақсаты: оқушылардың көңіл - күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу
Оқушылар алдарыңдағы бланкіге өз көңіл - күйлерін суреттеп салады.
Мұғалім үй тапсырмасын сұрайды.
Дескриптор:__Жалпы-_2_балл'>Дескриптор:
Жалпы- 2 балл
-үй жұмысына жауап береді
1-апта дәйексөзі: Ел-жұртымның бақыты аталатын, Сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!
|
Слайд
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
33 минут
|
Сөздікпен жұмыс
Жаңа сөздер: төлем, пайым қылу, маржан
1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
|
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.
Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады.
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық
40 бет
сөздік
|
|
1-тапсырма. Айтылым.
Суреттер бойынша «Сауда орталығында» тақырыбында диалог құрыңдар.
|
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Суретке қарап диалог құрайды.
|
Дескриптор:
Жалпы-2 балл
-диалог құрады;
-диалог суреттерге сәйкес болады;
|
Оқулық
40 бет
Оқулық
40 бет
|
2-тапсырма. Жазылым.
Бөлшектік сан есімдерді пайдаланып, сөйлем құра.
½, 3/4, 7/9, 1/10, 2, 15, 4, 05,
екі жарым, жарты, екі
ширек.
|
Оқушылар жазылым тапсырмасын орындайды. Бөлшектік сан есімдерді пайдаланып сөйлем құрады.
|
Дескриптор:
Жалпы-2 балл
- бөлшектік сан есімдерді пайдаланып сөйлем құрады
|
3-тапсырма. Оқылым.
Өлеңді мәнерлеп оқы. Мазмұны бойынша жоспар құр.
«Базарға қарап тұрсам әркім барар» өлеңі
|
Оқушылар оқылым тапсырмасын орындайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды, мазмұны бойынша жоспар құрады.
|
Дескриптор:
Жалпы- 2 балл
-өлеңді мәнерлеп оқиды;
-мазмұны бойынша жоспар құрады;
|
Оқулық
41 бет
|
4-тапсырма.Айтылым.
Өлең бойынша сұрақтарға жауап бер.
Базарға адамдар қандай мақсатпен барады?
Ақын бұл өлеңінде оқырманға қандай ақыл-кеңес береді?
«Сәулесі бар жігіттер бір ойланар» деген сөйлемді қалай түсінесің?
|
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Өлең бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор:
Жалпы-2 балл
-өлең бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық
41 бет
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Рефлексия «Алма ағашы» әдісі:
Кері байланыс
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін
алма ағашының жемістері арқылы көрсетеді.
|
|
|
Үй тапсырмасы: Өлең жаттау
Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|