Сабақтың тақырыбы: №24 сабақ. Не үйрендім? Не білдім? (Бекіту)



Дата21.12.2023
өлшемі209,37 Kb.
#142209
түріСабақ

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

24 сабақ.Не үйрендім? Не білдім? (Бекіту)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану;
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау
1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою

Сабақтың мақсаты

Өткен тақырыптарды бекіту

Құндылықтар

Талап: ізденімпаз,жасампаз тұлға







Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут

Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут

Сабақты қорыту
6минут

Қосымша тапсырма


2минут

Кері байланыс


5 минут



Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту
«Дыбыстарды ажырат» ойыны
Табиғаттағы судың, құстардың т.б.
дыбыстарын тыңда.
Дыбыстарды естігенде сол заттың суретін көтер.

Өткенді пысықтау


«Венн диаграммасы»


Дыбыстарды түрлеріне қарай бөліп айт.
Дыбыстар: дауысты және дауыссыз
Дауысты: а,о, ұ,ү, ө, ә,е,ы,і.
Дауыссыз: л,м,н,г,ш,п,т,с,в,ф.





Тақырыпты ашу
«Үйшікке орналастыр» ойыны
1-тапсырма
1. Қай әріп қай үйшікке кіреді? Неліктен?
Ж: Өйткені, А менУ дауысты, Р,Л,Н,У дауыссыз. У дауысты да,дауыссыз да бола алады



Жаңа тақырып


2-тапсырма
«Сөз құра» ойыны
Ж: нан, ауа, аула, ну, ара,ана.

3-тапсырма
Жазылым.
Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру
Сюжетті сурет көмегімен сөйлем құра.
Құрастырған сөйлемнің сызбасын сыз.
У дыбысының бірде дауысты, бірде дауыссыз болып келуіне нақты мысалдар келтір.

ЕБҚ
Удыбысының дауысты болып тұрған сөздерін бір бағанға, дауыссыз болып тұрған сөздерін екінші бағанға жаз


Дауысты: Дауыссыз
Науа ау
Ну ауа
Аула Алуа
Бекіту және саралау

Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:


1- деңгей:
«А а», «Р р», «Л л», «У у», «Н н»
дыбыстары кездесетін сөздерді ата.
Ата, робот, лақ, ауа, нан
2- деңгей:
Сол сөздердің бірін көптік мағынада
айтып көр.
Лақтар
3-деңгей:
Зат атына (ауа) сын атын тауып, сөйлем
құра
Ауа таза.

ҚЖ:
ФС тапсырмасы


Мына суреттердегі заттардың аттарын ата.қайсысын қай кезде, не үшін пайдаланатыныңды айт.


Зат атауына дыбыстық және буындық талдау жаса


Дыбыстарды ажыратады


Дыбыстарды ажыратады

Диаграмманы толтырады


Оқушылар дауысты және дауыссыз


дыбыстар үйшігіне кіретін дыбыстарды әріптердің түсіне қарап болжайды.
Сөз құрайды
Жаттығу жасайды
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар
ды орындайды: сюжетті сурет көмегімен сөйлем құрайды
Сөздерді бағанға бөліп жазады
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала
рын орындайды.

Тапсырманы орындайды


Кері байланыс жасайды

Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор:
Дыбыстарды түрлеріне қарай ажыратуды білді
Дыбыстарды дұрыс айта алды

ДескриптоР:


Дыбыстарды дауысты, дауыссыз деп ажыратты
Удыбысының дауысты да, дауыссыз да болатынын біледі



Дескриптор:


Әріптерден сөз құрады
Әріптер мен дыбыстарды ажыратты
Дескриптор:
Құрастырған сөйлемнің сызбасын сызды.
Бір, екі, үш буынды сөздерді анықтады.
Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды

Дескриптор:


Удыбысының ерекшелігін біледі
Оларды бөліп жаза алды
Дескриптор:
1-деңгей
«А а», «Р р»,
«Л л», «У у», «Н н» дыбыстары
кездесетін сөздерді атады
2-деңгей
Құраған
сөздерінің бірін көптік мағынада
қолданып айтты
3-деңгей
Зат атына сын
атын тауып, сөйлем құрады
Дескриптор:
Тапсырманы өмірмен байланыстырып орындады
Зат атауларына талдау жасай алды
«Дұрыс-бұрыс» әдісі бойынша дыбыстарды ажыратады
А-дауыссызд д.—бұрыс
Л-дауысты дыбыс—бұрыс
Н- дауыссыз д.--дұрыс



Табиғат
суреттері
Аудиотыңдалым https://www. youtube.com/ watch?v=fZn_jlzVlsc

Венн диаграмма


сы



Суреттер
Кеспе әріптер


Ойын плакаты

оқулық




оқулық
Жұмыс дәптері

оқулық


Оқулық
Суреттер




Кері байланыс парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет