Сабақтың тақырыбы: Бердібек Соқпақбаев. «Менің атым Қожа»



Дата22.06.2023
өлшемі57,37 Kb.
#103093
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Бердібек Соқпақбаев. «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Менің аттым…

Бөлім:

Адамгершілік асыл қасиет

Педагогтің аты-жөні:

Сатыбалдыева Гүлдана Оразбайқызы

Күні:

31.02.23

Сыныбы:

5 г” сынып. Қатысушылар саны: 27 оқушы. Қатыспағандар саны: жоқ

Сабақтың тақырыбы:

Бердібек Соқпақбаев. «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Менің аттым…

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

5.Т/Ж2. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау

Сабақтың мақсаты:

Әдеби шығарманың мазмұнын меңгере алады;
Келтірілген мәселені негізге ала отырып, идеясы мен тақырыбын аша алады;
Өзіндік тұжырым жасай алады;

Бағалау критерийлері:

Әдеби шығарманың мазмұнын меңгереді;
Келтірілген мәселені негізге ала отырып, идеясы мен тақырыбын ашады;
Өзіндік тұжырым жасайды;

Ойлау дағлыларының деңгейі:

Түсіну, білу, қолдану

Құндылықтарға баулу:

Қоршаған ортасына мейірімділікпен қарауға тәрбиелеу



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың басы
7 мин.

Сәлемдесу. Сыныпта жағымды атмосфера құру мақсатында «Сарыжайлау» өлеңін қосып қою.
Топқа бөлу.
«Шар әдісі» арқылы. 4 топқа бөліну.

-мұғаліммен сәлемдеседі.
Топқа бөлі-неді, топ атауын құ-растырады.

Ауызша «Жарай-сың!»



Оқулық, Led экран



Сабақтың ортасы 28 мин

1-тапсырма.
«Джигсо әдісі». Оқушыларға «Менің аттым … » бөлімін бөліп беру. Әр топ өзіңе тиесілі бөлікті 5 мин ішінде оқып, өзге топтарға түсіндіру

Әңгімені оқиды, мазмұндай-ды.
Дескриптор:
Белсенділік танытады 1 Уақытылы орындайды 1
Нақты әрі жүйелі маз-мұндайды 2

Мұғалім- нің жазбаша бағалауы

Led экран.
Дәптер, қалам.






2-тапсырма.
«Қар әдісі». Оқушылар оқыған мәтіндері бойынша қағазға сұрақтар жазып, олардан қар кесегін жасау. Дайын болған қар кесектерін бір-біріне лақтырып, ішіндегі сұрақтарға жауап беру.



Сұрақтар жазады, берілген сұрақтарға жылдам әрі нақты жауап береді.
Дескриптор:
Белсенділік танытады 1
Сұрақтар жазады 1
Сұраққа жау-ап береді 1

Мұғалім-нің жазбаша бағалауы

Led экран.
Оқулық
Қағаз, қалам






3-тапсырма.
Берілген тақырып бойынша топтар:
1 топ – сөзжұмбақ құрастыру
2 топ – әңгіме жазу
3 топ – өлең шығару
4 – венн диаграммасы және попс формуласын жасау

Оқушылар
Берілген тапсырманы орындайды, белсенділік танытады.
Дескриптор:
Белсенділік танытады 1
Тапсырманы орындайды 2
Сұраққа жау-ап береді 1

Мұғалім-нің жазбаша бағалауы

Led экран
Оқулық
Дәптер, қалам

Сабақтың соңы
Рефлексия
5 мин.

Рефлекция




Рефлекция
Берілген кестені толтырады.

1-10 баллдық жүйе бойынша оқушы-дардың сабаққа қатысу белсенді- лігі бой-ынша ба- ғаланады.

Қалам


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет