Сабақтың тақырыбы Гидросфера және оның құрамдас бөлігі Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата19.04.2023
өлшемі26,22 Kb.
#84342
түріСабақ

Бөлім

3.Физикалық география 3.3 Гидросфера

Педагогтың аты-жөні

Аргымбекова Асел Атабекова

Күні




Сынып:7

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Гидросфера және оның құрамдас бөлігі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.3.1- гидросфера және оның құрамдас бөліктерін сипаттайды

Сабақтың мақсаты



Гидросфераның құрамдас бөліктерін анықтап,қасиеттерін сипаттайды
Табиғаттағы су айналымының маңызын түсіндіреді

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру
кезеңі
Қызығушылықты ояту
8 мин



Сәлемдесу. Сыныпты түгендеу.Сыныпта көңілді атмосфера қалыптастыру. Оқушылар 3топқа бөлу.
І топ: «Өзен» тобы
ІІ топ: «Көл» тобы
ІІІ топ: «Теңіз» тобы
Өткен тарауды қорытындылауға «миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар беріледі:

  1. Қолайсыз атмосфералық құбылыс дегеніміз не?

  2. Климат дегеніміз не?

  3. Тұман мен бұлттардың айырмашылығын атаңыз?

Дескриптор: Сұрақ жауап береді




ҚБ «жарайсың»



7-сынып оқулығы,

атлас


Сабақтың ортасы
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс



Алдыңғы білім
-Қазақстандағы қандай өзен, көл, теңіздерді білеміз?
Жаңа тақырыптың атын мақсатын жариялау
Гидросфера мәтінін оқып талқыла
«ДЖИГСО»әдісі әр топ өздеріне берілген тақырыпты оқып,сол бойынша тұжырымдама карта жаса Блок-схема
1-топ Өзен тобы Гидросфера мәтіні
ІІ-топ «Көл» тобы: Судың қасиеті мәтіні
«Теңіз» тобы: Табиғаттағы су айналымы мәтіні

Дескриптор: белгіленіп берілген мәтін бөлігін оқып,тұжырымдама жасап таныстырады



Смаликтер арқылы
ҚБ бағалау



Оқулық, жұмыс дәптерлері

Жұптық жұмыс



Видеоролик (су –тіршілік көзі)
2-тапсырма
Тәжірибе жасау арқылы судың бір күйден екінші күйге ауысуын анықта

«FILA кестесін толтыру» әдісі F/ дерек / - су туралы негізгі деректер жинау; I / пікір/ - судың қасиеті,гидросферадғы судың арасалмағы өзінің ой- пікірін айтады; L/ сұрақ / -су туралы сұрақ жазады A / қолданған тәсіл / - судың айналымда болуы.


Сараптау Т –кестесі
Мәтінмен таныса отырып,сандарды сөйлет
«Сандар сөйлейді»
96,5%-
1,7%-
0,1%-
75-95%-
60-985-
65-75%-
«ТВ шоу» әдісі
Судың пайдасы мен зияны
Туралы анықта.

Дескрипторлар:
Оқушылар гидросфераға қатысты терминдер мен нақты мәліметтерді жазады

Дескриптор :


Су айналымын салыстырады, анықтайды. Гидросферадағы судың арасалмағын анықтайды
Дескриптор:
Судың пайдасы мен зиянын ажыратады,
дұрыс қолдану туралы ойын айтады
нақтылайды

ҚБ жұлдызша арқылы бағалау



видеоролик

Сабақтың соңы
Рефлексия



Сабақты бекіту
«Еркін микрофон» әдісі.
1. Гидросфера қандай бөліктерден тұрады?
2. Гидросферадағы басты тұщы су көздерін ата?
3. Су айналымының маңызы қандай?



Оқушылар жаңа тақырыпқа байланысты сабақ барысында не түсінгенін және сабақ туралы өзінің қысқаша қорытынды ойын айтады

Бағалау Оқушылар бір- бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды, яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын», «Басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар»

микрофон



Үйге тапсырма

Гидросфера және оның құрамдас бөлігі тақырыбын толық оқу











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет