Сабақтың тақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану



Дата30.03.2022
өлшемі78,18 Kb.
#29213
түріСабақ

Оқу ісінің меңгерушісі: № 125


Пән: математика

Күні: 13.03.2020 ж

Мұғалім: Сейтжан А

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

VІ Атақты тұлғалар. 3С. Жазбаша көбейту және бөлу

Сабақтың тақырыбы:

Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаттары:


Барлық оқушылар:

Үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану.

Бірқатар оқушылар:

Үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін түсіндіру.

Кейбір оқушылар үшін:

Үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін түсіндіру.

Бағалау критерийлері

Екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады

Тілдік мақсат:

Пәндік лексика және терминология:

екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу.



Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

Пәнаралық байланыс:

Әдебиеттік оқу, дүниетану, қазақ тілі

Бастапқы білім:

Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Сабақ барысы

жоспарлан

ған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


Сабақтың ортасы

35 минут



Ынталандыру.

Мұзафар Әлімбаев пен Ермек Өтетілеуұлы – балалар ақыны, әдебиеттанушы, аудармашы, жазушы.

Мұғалім балалардан М.Әлімбаевтың, Е. Өтетілеуұлының қандай шығармаларымен таныс екендерін сұрау

Белсендіру.

Оқушылар 1-тапсырмада мәндері бірдей өрнектерді таба отырып, шығармаларды авторларымен сәйкестендіреді.

Сендер бұл авторлардың шығармаларын оқыдыңдар ма?

458 * 2 =916 522 – 395 = 127

513 + 403 = 916 229 – 102 = 127

1 000 – 84 = 916 381 : 3 = 127

2. Өрнектер бойынша есептер құрастыр. (ауызша)

3. Өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап



ынталандыру

айтылым


белсендіру

айтылым


жазылым

ауызша


жазылым




а) (202 *4) : 2 = 404 ә) (210 +540) + 160 :2 = 830

б) (770 : 10) : 7 = 11 в) (500 – 65) : 5 =87

г) (345 + 325) – 125 =545

4. Есептерді шығар.

а) Шешуі: (90 + 65) : 5 =31 Жауабы: 31 дискі

ә) Шешуі: 16 *3 + 14 * 3 =90 Жауабы: 90 диск



жазылым

жазылым


1 минут

Сергіту сәті







6. Фигураның боялған бөлігінің ауданын тап.

а) а = 9 см ә) S= а * а = (3 * 3) * 2 =18 (см2)

в = 6 см

S= (а *в) : 2 = (9 * 6) : 2 =27 (см2)


Математика күнделікті өмірде

7. Есепті шығар.



Шешуі: (5 + 7 + 20) * 9 =288 Жауабы: 288 сыйлық
8. Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар

Бағасы

Саны

Құны

42 теңге

?

? ? дана


84 теңге

29 теңге

87 теңге


Шешуі: 84 : 42 + 87 : 29 = 5 Жауабы: 5 дана ойыншық


өзіндік жұмыс

жазбаша


математика күнделікті өмірде

жазбаша


жазбаша

Сабақтың соңы

1 минут


Сабақтың тақырыбы бойынша тапсырмалар мен сұрақтар құрастыр

  • Ойыңмен бөліс

  • Ұсын

  • Ойластыр

кері байланыс

1 минут


Үйге тапсырма: №5 97 – бет (бағыт – бағдар беру)

күнделік

Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру


Бағалау: Екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

№ 76


Пән: әдебиеттік оқу

Күні: 13.03.2020 ж

Мұғалім: Сейтжан А

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6- бөлім. Атақты тұлғалар

Сабақтың тақырыбы:

Мерген қыз Әлия. Сағи Жиенбаев БЖБ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.4.1 Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді,

вербальды емес тілдік құралдарды қолдану.



Сабақтың мақсаттары:


Барлық оқушылар: сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді,вербальды емес тілдік құралдарды қолданады.

Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Жетістік критерийлері:

Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді,вербальды емес тілдік құралдарды қолдана алады.

Шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.


Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

Пәнаралық байланыс:

Дүниетану, қазақ тілі.

Бастапқы білім:

Пулемётші батыр қыз

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут
Сабақтың ортасы

35 минут


«Мен басқаның көзімен»

Ортаға бір оқушыдан кезекпен шығып ,қалған қатысушылар ол жайлы қандай ой- пікірде екенін айтады . Оқушы өзін басқаның көзімен қандай адам екенін анықтайды.



Жазылым

  1. Түсініп оқы және дәптеріңе жазып ал.

Әлия Молдағулова- Ұлы Отан соғысына қатысқан мерген, батыр қыз.

Оқылым

  1. Белгілі ақын Сағи Жиенбаевтің Әлия туралы өлеңін түсініп, дұрыс оқы. Шапшаң және мәнерлеп оқуға жаттық.

Әлия

Әңгімелеу

  1. Түсініп оқы, өленің авторы туралы әңгімеле.

Сағи Жиенбаев – ақын (1934-1994)

«Ғажайып жылулық шынжыры»

жазылым


оқылым

Әңгімелеу



1 минут

сергіту сәті

телефон


Әдебиеттік оқу

«Атақты тұлғалар» ортақ тақырыбы бойынша жиынтық бағалау


Тапсырма

  1. Мәтінді түсініп оқы.
    Кедей шаруа жанұясында туған Құрманғазы жасынан домбыраға әуес болады. Ол Ұзақ күйшіден тәлім алады. Құрманғазы орындаушылық шеберлігін шыңдайды. Есейе келе Құрманғазының есімі бүкіл қазақ даласына атақты күйші ретінде тарайды.

    Құрманғазының бүкіл өмірі әділетсіздікке қарсы күреспен өтеді. Ол сан рет түрмеге де отырады. Құрманғазы алғашқы күйін Исатай мен Махамбеттің қазақ хандарына қарсы көтерілісіне арнайды.






  • Мәтіннің кейіпкері туралы не білесің? Ол кім? _______________________________________________________




  • Құрманғазы кімнен тәлім алған? Белгіле (P)


  • Мәтіннің мазмұны бойынша 1 сұрақ құрастыр.

_______________________________________________________


  • Мәтіннің жанрын анықта (P)





  1. Оқыған/көрген/естігендерің бойынша кез келген атақты тұлға туралы жаз.




БЖБ

Сабақтың соңы

1 минут



Рефлексия

Кері байланыс парағы.




Кері байланыс


1 минут

Үйге тапсырма: 76 бет №5

күнделік

Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру

Бағалау: Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді,вербальды емес тілдік құралдарды қолдана алады.

Шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.



Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

Тексерілді:

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет