|
Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштарды шешу. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
Дата | 16.04.2022 | өлшемі | 34,47 Kb. | | #31190 | түрі | Сабақ |
| Байланысты: 0104 9
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Үшбұрыштарды шешу
|
Мектеп: №24 лицей КММ
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Лаханова Б
|
Күні:
|
01.04.2022
|
Сыныбы: 9 В
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Үшбұрыштарды шешу.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
9.1.3.7 синустар теоремасын білу және қолдану
|
Сабақтың мақсаты:
|
-синустар теоремасын біледі
-синустар теоремасын қолданады
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «орнатамын.
2.Үй тапсырмасын тексеру
Формулалар әлемі. Математикалық диктант
Графиктегі белгілі элементтер бойынша, белгісіз элементтерді анықтау формуласын жазып шығу
|
Сәлемдеседі
Формулаларды жатқа жазады
|
«Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.
|
Тақта
Дәптер
|
Сабақтың ортасы
|
Есептер шығару.
№1 АВС үшбұрышы берілген. ے С=300, ے В=450 , АВ=4 см болса, АС қабырғасының ұзындығын табу керек.
№2
АВС үшбұрышында А,В,С бұрыштарының қатынасы 1:2:3 қатынасындай және ВС =8 см. АВ және АС қабырғаларының ұзындығын табыңдар.
ے А=300, ے В=600 ے С=900,
№3
АВС үшбұрышының ВС және АС қабырғалары мен ВС қабырғасына қарсы А бұрышы берілген.
Қалған бұрыштары мен үшінші қабырғасын табу керек.
ے А=600 , ВС=10 см, АС=7см.
ے А=800 , ВС=16 см, АС=10см.
ے А=1380 , ВС=27 см, АС=9см.
|
Тапсырмаларды орындайды
|
Мұғалімнің кері байланысы арқылы бағалау
|
.
Слайд
Оқулық
9-сынып.
Тақта
|
№1
|
ABCD параллелограмы берілген. AB =14 см, BC =18 см,
∠B =60°. BD диагоналінің ұзындығын тап
[3]
|
KLMN параллелограмы берілген. KL =12 см, LM =15 см,
∠B =120°. LN диагоналінің ұзындығын тап
[3]
|
№2
|
ABC үшбұрышы берілген.
АС =11 см, ВС=5 см, . АВС үшбұрышының периметрін табыңыз.
[4]
|
ABC үшбұрышы берілген. АС =7 см, ВС= 5 см, . АВС үшбұрышының периметрін табыңыз.
[4]
|
№3
|
ABC үшбұрышы берілген. Егер AB = 14 см, ∠A = 60° және ∠B = 75°-қа тең болса, онда BC қабырғасының ұзындығын тап.
[4]
|
ABC үшбұрышы берілген. Егер AB = 12 см, ∠A = 45° және ∠B = 90°-қа тең болса, онда BC қабырғасының ұзындығын тап.
[4]
|
№4
|
ABC үшбұрышы берілген. Егер AB – BC =2 см, ∠A =45°-қа және ∠C =60°-қа тең болса, онда AB және BC қабырғаларының ұзындықтарын тап.
[4]
|
ABC үшбұрышы берілген. Егер AB – BC = 3 см, ∠A =30°-қа және ∠C =45°-қа тең болса, онда AB және BC қабырғаларының ұзындықтарын тап.
[4]
|
|
Сабақтың соңы.
|
Жеке жұмысты «Жинақтау» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын
Үйге тапсырма №
Бағалау
|
«БББ» әдісі арқылы кері байланыс жасау
|
1-10 балл аралығында бағалау
|
.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|