Сабақ Бөлім: Құндылықтар. Бір таңбалы санға көбейту және бөлу



бет1/6
Дата22.10.2022
өлшемі255,5 Kb.
#44802
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6

Математика 34-сабақ

Бөлім:

Құндылықтар. Бір таңбалы санға көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Әділғожа А

Күні:

17.10.22

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өткенді қайталау және қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану 4.5.1.2 Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану

Сабақтың мақсаты

  • есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданады;

  • есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:
А) Үйге берілген тапсырмасын тексеру.
ә) «Керме жіп» әдісі:
-Парақтарда берілген тапсырмаларды орындаңдар.
Өрнектердің мәнін баған түрінде есептеңдер.
746600+586684=1333284
536864+985623=1522487
9651436-76496= 9574940
640548-326584=313964
654133-2475961=4065375
-Еңбек деген не? Ол не үшін керек?
-Ендеше бүгінгі сабағымызда өткенді қайталауға берілген тапысырмалар орындаймыз, еңбек жайлы әңгімелесетін боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.

.

Тапсырма тексертеді.


Тапсырма орындайды.





«Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.




Жаңа білім
10 мин

2 мин
15 мин


Бекіту
13 мин





(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.
1) Жиындар берілген:
А={3.5.0.11.12.19}
D={2.4.8.12.18.0}
Жиындардың бірігуін диаграммамен белгілеңдер.

2) Есептерді шығарыңдар.


А) Ш: S=4*19=76
Ж: 76м
ә) Ш: t=150:10=15
Ж: 15с
А) Ш: V=180:6=30
Ж: 30км/сағ
3) Амалдар бойынша жазыңдар, есептеңдер.
706271*2+16758*3=1462816
(47820+125170):5=34490
373154:2+900349-15370)=1071556
4*(2398+12290):2=29376
6*(12468-9398):2=9210
1000000-201411*3=395767
Cаралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.


Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.


(Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
4) Есептерді шығарыңдар.
А) Ш: S=5*2=10
Ж: 10км
ә) Ш: S=15*5=75
Ж: 75км
б) Ш: S=200*5=1000
Ж: 1000км
) Тапсырманы орындаңдар.








Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
«Спортшылар» мен «Футболшылар», «Біздің сыныптың ұлдары» жиынарының қатынасын Эйлер дөңгелегімен бейнеле.


(Т) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.
7) Балалар сөз құрастырып ойнап отыр. Әріптер жиынының ішкі жиынын құрайтын бес сөзді құрастыруға көмектесіңдер.
А={Қ,Ұ,Л,Ы,Н,Ш,А,Қ}
В={Қ,Ұ,Л,Ы,Н}
К={Ш,А,Қ}
С={Л,А,Қ}
Т={Қ,А,Л }
М={Қ,Ұ,Л,А,Қ}
8) Есепті шығарыңдар.
Ж: Әлия 5 алма жинады.



Тапсырмаларды орындайды.

Билеп сергиді.


Тапсырмаларды орындайды.

Тапсырма орындайды.





Дескриптор:
- Жиындардың бірігуін диаграммамен белгілейді-1балл.
-Есептің шешуін, жауабын -3балл.

Өрнектердің мәнін есептейді-1балл.



Дескриптор:
Есептердің шешуін, жауабын табады -1балл.

Диаграммада жиындарды белгілейді-2балл.


Дескриптор:
-Әріптер жиынының ішкі жиынын құрайтын бес сөзді құрастырастырады-1балл.

Есептің жауабын табады-1балл.



Математика
4-сынып 1-бөлім
121-123 -беттер


Қорытынды
2 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет