Сабақ Бөлім: Атақты тұлғалар Мұғалімнің аты-жөні



бет1/5
Дата12.05.2023
өлшемі374,62 Kb.
#92281
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
3кл 23-апта әдебиет


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 19-сабақ

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақтың бас ақыны. «Бала Абай» Мұхтар Әуезов

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, оқығаны, көргені бойынша диалог жазады.
Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін келесі топқа сұрақ қойып, жауап ала алады.
Кейбір оқушылар мәтіндегі негізгі ойды анықтап, өз ойын жеткізе алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Ізгі тілек» әдісі қолданылады.
Өткен тақырыпқа шолу:
- «Алғашқы қоңырау» өлеңін мәнерлеп оқу.
-Ы.Алтынсарин туралы мәлімет жинау.
-Бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.
Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісімен өтеді:
- Атақты деген сөз қандай мағына береді?
- Адамдар несімен атақты тұлғаға айналып, баршаға танымал болады?
- Ақын деген кім? Ол жайлы не айта аласыңдар?
- Ақындар туралы білетін нақыл сөз, мақал-мәтелдерің болса айтыңдар.
- Ақын - ұлттың жүрегі,
Шешен - көптің тірегі,
Батыр - көптің білегі, - дегенді қалай түсінесіңдер?
- Қандай ақындарды білесіңдер?
- Қазақтың Ұлы ақыны кім?
-Ол туралы не білесіңдер? - Олай болса, бүгінгі сабақта Бала Абай мәтінін оқып танысатын боламыз Сабақ мақсаты жария етіледі.

Шеңберде оң жағындағы балаға тілек айтады.
Тапсырманы орындайды.

Сұрақтарға жауап береді.


Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау» әдісі:
Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Дескриптор:
-Өлеңді оқиды-1балл.
Ыбырай туралы әңгімелейді-1балл.
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді- 1балл.


Жаңа білім
15 мин

2 мин

Бекіту
15 мин





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет