Сабақтың тақырыбы Параллелограмм,ромб,тіктөртбұрыш,шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері



бет1/6
Дата06.01.2022
өлшемі291,53 Kb.
#16703
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Көпбұрыштар,төртбұрыштарды зерттеу

Күні :

Сынып: 8 сынып



Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:


Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Параллелограмм,ромб,тіктөртбұрыш,шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


8.1.1.5

Параллелограммның белгілерін қортып шығару және қолдану



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Параллелограммның белгілірін біледі,қастеттерін пайдаланып

қарапайым есептер шығара алады;



Оқушылардың басым бөлігі: параллелограммның белгілерін қорытып шығара алады

есеп шығаруда пайдалана алады;



Кейбір оқушылар: параллелограммның белгілерін пайдаланып күрделі есептер

шығара алады





Бағалау критерийі






Параллелограммның белгілерін біледі;

Төртбұрыштың дербес жағдайда параллелограм болатынын түсінеді;

Параллелограммның белгілерін қортып шығарады және есеп шығаруда қолдана алады;

Тілдік мақсаттар

диалог


-Аудан

-Ішкі бұрыш

-Сыртқы бұрыш

-Қисылысу

-Жақ

-Төбе


-Бұрыш

-Нүкте


-Жазықтық

Параллелограм дегенімз.......

......болғанда төртбұрыш болады.

Параллелограммның .........диагнолдары қақ бөлінеді




Құндылықтарға баулу

Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана.Топты ұйымшылдыққа , бір-біріне құрметпен қарауға дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

Сызу,технология

Алдынғы білім

Төртбұрыштар,үшбұрыштардың теңдік белгілері,

параллелограмм,параллель және перпендикуляр түзулердің қасиеттері.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут
топтастыру

2минут

3мин
2 минут

«Миға шабуыл»

Өрмекші тәсілі



Ұйымдастыру кезеңі

-Амандасу . Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушылар шеңбер құрып тұрады,қолдарына қағаз,қалам алып алдында тұрған сыныптасы туралы жақсы пікірлер жазады.уақыт біткенде жазған қағазды сыныптасына береді.

-Оқушыларды топтастыру.



Мәңгіл ел. Байтерек. Суреттер арқылы топтастыру


Үй тапсырмасын тексеру

Белсенді тақтаға жауап көрсетіледі, оқушылар дәптерлерін алмастырады.жасыл қаламмен Дәптерлеріне «Құс қанаты» суретін салады

Оқушыларды сабаққа ынталандыруға «Миға шабуыл» тапсырмасы

-параллелограм деген не?

-параллелограмның ішкі бұрыштарының қосындысы қанша ?

-іргелес бұрыштарының қосындсы қанша градус?

-қарама-қарсы бұрыштары өзара қалай болады?

Қарама-қарсы қабырғалары қалай орналасыды?

«өрмекші тәсілі»-арқылы сұрақтар қойылады,тез жауап беру керек

Өрмекші тәсілінің мақсаты:әр оқушы өз сұрақтарын қоя алады,және жауап береді.сол арқылы барлық оқушыны қамтуға болады.

«от шашу» тәсілі арқылы оқушыларды мадақтау.
Оқу мақсатымен таныстыру

Қағаз,қалам


Мәңгік ел. Байтерек.

суреттері


Интерактивті тақтада

жіп

Сабақтың ортасы

(23минут)

8мин

10мин

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы



7мин




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет