Сабақтыңтақырыбы Құрама есептер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата15.05.2023
өлшемі19,85 Kb.
#93219
түріСабақ

Математика пәні

Бөлім:

Ғарышқа саяхат. Есептер

Мұғалімнің аты-жөні

Амире М.Б

Күні:

03.05.23ж

Сынып: 4 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы

Құрама есептер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.7 үш-төрт амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және түрлі әдіспен шығару, ең тиімді әдісті анықтау

Сабақтың мақсаты

  • үш-төрт амалмен шығарылатын есептерді модельдейді және түрлі әдіспен шығарады, ең тиімді әдісті анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.
Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді.
Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:
А)Үйге берілген тапсырманы тексеру.
-Ал бүгінгі сабағымызда құрама есептерді шығаратын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.

Жаттығу жасайды.
Топтарға бірігеді.
Тапсырма тексертеді.



«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.




Жаңа білім
10 мин

2 мин
13 мин

Бекіту
10 мин



(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.
1)Мәтінді оқып сұрақтарға жауап беріңдер.
Ж.Сықпадағы тағам ауызға салып жеуге ыңғайлы.
Есепті шығарудың тәсілдерін ұсыныңдар.
А) 3кг+2кг=5кг
5кг-1кг=4кг
Ж: қауынның массасы 4кг.
Ә) 3кг=3000г
Х-ірімшік бөлігі
3*500+х=3000
1500+х=3000
х=3000-1500
х=1500
1500г=1кг500г
Ж: ірімшік массасы 1кг500г.
2а)Есепті әртүрлі тәсілмен шығарыңдар.
Ш: 3*12*4=144
144*5=720
Ж: барлығы 720 жаттығу жасайды.
3)Әр есепке сәйкес келетін сызба мен теңдеуді табыңдар.
А) 1-сызба сай келеді.
75*х+30=330
75*Х=330-30
75*х=300
х=300:75
х=4
Ж: курсант 4 сағат автобуспен жүрді.
ә) 2-сызба сай келеді.
75*4+х=330
300+х=330
х=330-300
х=30
Ж: студент 30км жолды мәшинемен жүрді.
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға: 77-бет №2ә.


Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.


(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
4) Есепті теңдеу құрып, шешіңдер.
Х-1жәшіктегі көгөгіс
150-8*х=70
8*х=150-70
8*х=80
Х=80:8
Х=10
Ж: бір жәшікте 10кг көгөніс бар.
5) Өрнектердің мәнін табыңдар.
А) 700700-6054*(47923-47884)-65548= =399046
Ә) (14084:28-23)-27-120:60=451
Б) (10 2+11 2+12 2):73+895=900
В) 2555: (13 2+14 2)+35=42


(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.
6) Теңдеулерді шешіңдер.
32*b-59=453 398+4907:k=405
32*b=453+59 4907:k=405-398
32*b=512 4907:k=7
b=512:32 k=4907: 7
b=16 k=701
32*16-59=453 398+4907:701=405
453=453 405=405
7) Тапсырманы орындаңдар.
Шеңбердің 3/8-бөлігі боялған.
Шеңбердің 5/8-бөлігі боялмаған.
Шеңбердің радиусы-2см, диаметрі-4см.
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға: 79-бет №8

Тапсырмаларды орындайды.

Билеп сергиді.




Тапсырмаларды орындайды.


Тапсырма орындайды.



Дескриптор:
- Мәтінді оқып сұрақтарға жауап береді-1балл.
- Есепті шығарудың тәсілдерін ұсынадды, шешуін, жауабын табады-1балл.

- Есепті әртүрлі тәсілмен шешуін, жауабын табады-1балл.


Әр есепке сәйкес келетін сызба мен теңдеуді табады-1балл.

Есепті теңдеу құрып, шешуін, жауабын табады-1балл.


Өрнектердің мәнін табады-1балл.

Теңдеудің шешуін табады-1балл.


Шеңбердің бөліктерін, өлшемдерін табады-1балл.

Математика
4-сынып 4-бөлім


Қорытынды
2 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Үй тапсырмасы:79-бет №9.

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойылады.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет