Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі



бет1/63
Дата25.12.2023
өлшемі13,28 Mb.
#143224
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   63

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)



Кезеңі

Дайындық кезеңі

Логопедтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)




Күні:




Сынып/топ

Қатысушылар саны: 1

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

«Ж» дыбысын қоюға дайындық. «Менің отбасым және достарым»

Сабақтың мақсаты

  • «Ж» дыбысының кинестетикалық бейнесін қалыптастыру;

  • Бағытталған ауа ағынын қалыптастыру;

  • Фонематикалық қабылдауын дамыту;

«Менің отбасым және достарым» лексикалық тақырыбы бойынша сөздік қорын молайту;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт



Логопедтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Кіріспе кезеңі
5 мин

Сабақтың басы 10 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.: - Сәлеметсіңдерме,балалар! Зейінін сабаққа аудару, жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру
«Анам мені не үшін жақсы көреді?” ойыны.
Мазмұны: Барлық балалар шеңбер бойынша отырады. Әр балаға анасы оны не үшін жақсы көретінін айтып өтуді ұсынады.
-Ал, оқушылар ойын шарты түсінікті болса мен бастайын ойынды:
-«Анам мені жарқын мінезім үшін жақсы көреді». Ойын әрі қарай жағасады.



  • Б
    іздің бүгінгі сабақты ана туралы тренингтен бастауымыз жәйдан емес. Балалар ал енді тақтада тұрған суреттерге назар аударайықшы. Не көріп тұрсыңдар тақтадан? Тақтада отбасы мүшелері бейнеленген «Шежіре-ағаш» ілініп тұрады.




  • Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Менің отбасым және достарым». Тақтада ілініп тұрған отбасы мүшелері бізге бір-бір тапсырма ала келіпті. Қәне бір-бір отбасы мүшесінен алып, тапсырмаларды кезекпен орындайық.

  • Ең бірінші ата суретін алайық, қәне сен бастай ғой. (Оқушының есімі аталынады)

ІІ. Артикуляциялық жаттығулар
Біздің 1-ші тапсырмада «Артикуляциялық жаттығуларды» орында деп тұр. Ал олай болса тапсырмаға көшейік.

Күрекше” жаттығуы
«
Саңырауқұлақ» жаттығуы
«
Дәмді тосап жаттығуы»

«
Күркетауық» жаттығуы


«
Әткеншек» жаттығуы
ІІІ. Тыныс алу жаттығулары
Келесі кезекте апа суреті ашылады.

  • 2-ші тапсырма «Тыныс алу алу жаттығуын» орындайық деп тұр. Ал олай болса тапсырмаға көшейік.

«Достармен футбол» Мазмұны:
Оқушыларға мақтаның бөлігінен кішкене шар жасаймыз. Мақта бөлігінен жасалынған шар доп болып саналады. Оқушылар бір-біріне қарама қарсы отырып бағытталған ауа ағаны арқылы мақтаны қапаға кіргізуі қажет. Жаттығушы допты қақпаға туралап үрлеуі қажет.
«Диірмен» Мазмұны:
Бұл ойынға қағаздан жасалған айналмақ немесе құмда ойнауға арналған ойыншықтар жиынының ішіндегі диірменнің басы секілді ойыншық керек. Мұғалім оң дегенде диірменді оң жақ бағытта үрлеп айналдыру қажет, сол дегенде диірменді сол жақ бағытта үрлеп айналдыру қажет,

Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа зейін қояды.

Оқушылар ойын шарты бойынша кезекпен анасы оны не үшін жақсы көретінін айтып шығады.


Оқушылар өз ойын айтады: шежіре-ағаш, отбасы мүшелері т.б.


Оқушы тақтаға шығып ата суретін алып артын көреді.

Оқушылар мұғалім үлгісі бойынша артикуляциялық жаттығуларды орындайды.


Жаттығуды үлгі бойынша дұрыс орындайды.


Оқушы тақтаға шығып апа суретін алып артын көреді.


О

қушылар мұғалім үлгісі бойынша тыныс алу жаттығуларын орындайды.


Шежіре суреті,


Ата суреті
Артикуляциялық жаттығу суреттері

Апа суреті


Мақта, қарындаштар


Диірмен ойыншық







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   63




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет