Сабақтың тақырыбы Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі /Әлем музейлері



бет1/10
Дата15.12.2022
өлшемі447,4 Kb.
#57504
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Бөлім

Мәдени Мұра

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы



Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі /Әлем музейлері/

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.13 бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады
Оқушылардың басым бөлігі: өрнектердің мәнін есептеп, дұрыстығын тексереді
Кейбір оқушылар: өрнектерді жазады, мәнін есептейді

Бағалау критерийі

- өрнектердің мәнін есептеп, дұрыстығын тексереді
- өрнектерді жазады, мәнін есептейді

Сабақтың барысы

Сабақ
тың кезеңі /уақыты

Педагогтің
әрекеті



Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
8 минут

Раппорт
Үй тапсырмасын тексереді
№ 10, 64 бет
39445 : 245 = 161 161 * 245 = 39445
372384 : 432 = 862 862 * 432 = 372384
116736 : 256 = 456 456 * 256 = 116736
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Мақсаты
Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмін қолдануды үйренесің
Ой қозғау
Есептеуді орындамай тұрып,бөліндінің мәніндегі цифрлар санын анықта

Оқушының назарын сабаққа аудару
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты
мен танысады
Есептеп,жауаптарды өсу ретімен жазады,мәдени мұралардың қайда сақталатынын анықтайды

Дескриптор:
-үш таңбалы санға бөлуді орындайды(1б)

Оқулық
№1,2
65 бет

10 минут


8 минут


12 минут

1-тапсырма
Есептеп, дұрыстығын тексер
135270 :45 = 3006
439270 : 545 = 806
454227 : 227 = 2001
643284 : 321 = 2004
547300 : 421 = 1300
826826 : 826 = 1001


2 тапсырма Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі
Өрнектерді жаз.Мәнін тап.
29376 : 72 * 16 =
55224 : 78 – 87552 : 144 =
801000 – 39424 : 56 =


3-тапсырма
Есепті шығар.
12 күн - ? 4 сағ.жұм.іст.
Орындау үш.- 73 сағ
Істеу к.- ? сағ
1 күн. 1 сағ.арт - ? күн қаж.
Ш: 73 – (12 *4) = 73 – 48 =25
4 + 1 = 5
25 : 5 = 5
Ж: Қалған жұмысты орындау үшін 5 күн қажет.

Өрнектердің мәнін есептейді
Өрнектерді жазады,мәнін есептейді
Есепті шығарады

Дескриптор:
-көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға бөледі(1б)
- көптаңбалы сандарды үш таңбалы санға бөледі(1б)
-бөлу алгоритмін қолданады(1б)
Дескриптор:
-өрнектерді жазады(1б)
-мәнін есептейді(1б)
Дескриптор:
-қысқаша шартын құрады(1б)
-шешу амал таңбасын таңдайды(1б)
-өрнек құрады(1б)
-жауабын жазады(1б)

Оқулық
№ 4, 63 бет

Таратпа



Оқулық
№6, 67 бет
Музейдің суреті

Сабақтың соңы
Кері байланыс
7 минут

«Білім банкасы» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?
Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
Үйге тапсырма
№ 11, 68 бет

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді

«Комментарий»әдісі

Банка


Өрнектерді жаз. Мәнін тап.
А) 29376 мен 72 сандарының бөліндісін 16 есе арттыр
Ә)55224 пен 78 сандарының бөліндісінен 87552 мен 144 сандарының бөліндісін азайт.
Б)801000 санынан 39424 пен 56 сандарының бөліндісін кеміт.

Өрнектерді жаз. Мәнін тап.
А) 29376 мен 72 сандарының бөліндісін 16 есе арттыр
Ә)55224 пен 78 сандарының бөліндісінен 87552 мен 144 сандарының бөліндісін азайт.
Б)801000 санынан 39424 пен 56 сандарының бөліндісін кеміт.


Бөлім

Мәдени Мұра

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы



Үш таңбалы сандарға көбейту және бөлу алгоритмі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.13 бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады
Оқушылардың басым бөлігі: көптаңбалы санды екі таңбалы және үш таңбалы сандарға бөледі және көбейтеді
Кейбір оқушылар: екі амалмен шығатын өрнекті тиімді тәсілмен есеептейді

Бағалау критерийі

- көптаңбалы санды екі таңбалы және үш таңбалы сандарға бөледі және көбейтеді
- екі амалмен шығатын өрнекті тиімді тәсілмен есеептейді

Сабақтың барысы

Сабақ
тың кезеңі /уақыты

Педагогтің
әрекеті



Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
8 минут

Раппорт
Үй тапсырмасын тексереді
№ 11, 68 бет
Есепте
209 * 905 = 189145
233 * 630 = 146790
40803 : 201 = 203
826281 : 909 = 909
102555 : 265 = 387
242963 : 427 =569
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Мақсаты
Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы сандарға көбейту және бөлу алгоритмін қолданасың
Ой қозғау
Мәтінді оқы.Сұрақтарға жауап бер.
Бейнебаян ұсынылады

Оқушының назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты
мен танысады
Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап береді
Бейнебаян тамашалайды

Дескриптор:
-өрнектің мәнін есептеді(1б)

Оқулық
№1
69 бет
https://www.youtube.com/watch?v=APZBxcuwVaw

10 минут

8 минут


12 минут

1-тапсырма
Есептеп.
138276 : 46 = 3006
55590 : 545 = 102
685828 : 218 = 3146


2 тапсырма
Тиімді тәсілмен есепте.

8 * 14 * 25 = 2800


800 * 250 * 2 = 400000
25 * 160 * 4 = 16000


3-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі
Амалдардың орындалу ретін анықта.
Мәнін есепте.

Өрнектердің мәнін есептейді

Өрнектерді жазады,мәнін есептейді


Өрнек құрастырып,мәнін есептейді

Дескриптор:
алты таңбалы санды екі таңбалы санға бөледі – 1балл
бес таңбалы санды үш таңбалы санға бөледі-1балл
алты таңбалы санды үш таңбалы санға бөледі – 1балл
Дескриптор:
екі амалмен орындалатын өрнекті тиімді тәсілмен есептейді – 1балл
нөлмен аяқталатын сандарды көбейтеді-1балл
бөліндісінде нөлі бар сандарды көбейтеді-1балл
Дескриптор:
амалдардың орындалу ретін анықтайды-1балл
үш таңбалы сандарды көбейтеді-1балл
мәнін есептейді-1балл

Оқулық
№ 2, 69 бет

Таратпа

таратпа


Сабақтың соңы
Кері байланыс
7 минут

«Білім банкасы» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?
Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
Үйге тапсырма
№ 10, 71 бет

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді

«Комментарий»әдісі

Банка

8 * 14 * 25 =


800 * 250 * 2 =
25 * 160 * 4 =

8 * 14 * 25 =


800 * 250 * 2 =
25 * 160 * 4 =
(953 + 627) * 12 + 22040 – 250 * 36 * 4 =
326 * 452 : (8006 – 7998) + 180 * 45 =

(953 + 627) * 12 + 22040 – 250 * 36 * 4 =


326 * 452 : (8006 – 7998) + 180 * 45 =

(953 + 627) * 12 + 22040 – 250 * 36 * 4 =


326 * 452 : (8006 – 7998) + 180 * 45 =


Бөлім

Мәдени Мұра

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы



Өткенді қорытындылау
/ Ежелгі қалалар/

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады
Оқушылардың басым бөлігі: көптаңбалы санды екі таңбалы және үш таңбалы сандарға бөледі және көбейтеді
Кейбір оқушылар: өрнек құрастырып,мәнін есептейді

Бағалау критерийі

- көптаңбалы санды екі таңбалы және үш таңбалы сандарға бөледі және көбейтеді
- өрнек құрастырып,мәнін есептейді

Сабақтың барысы

Сабақ
тың кезеңі /уақыты

Педагогтің
әрекеті



Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
8 минут

Раппорт
Үй тапсырмасын тексереді
№ 10, 71 бет
12492 : 347 = 36
51054 : 127 = 402
231693: 231 = 1003
7595 : 217 = 35
579 * 823 = 476517
506 * 908 = 459448
125 * 456 = 57000
607 * 241 = 146287
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Мақсаты
Үш таңбалы санға көбейту және бөлу амалдарын орындайсың
Ой қозғау
Есепте.Жауаптарын өсу ретімен орналастырсаң,ежелгі Исфиджаб қаласы 11 ғасырдан басстап қалай аталғанын білесің
С-34,А-347, Й-2000, Р-25168,А-151010,М-1510101 САЙРАМ

Оқушының назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын тексеру
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты
мен танысады

өрнектің мәнін есептейді





Дескриптор:
-өрнектің мәнін есептеді(1б)

Оқулық
№1
72 бет

Өрнектер мен Әріптер жазылған қима қағаздар







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет