Сабақтың тақырыбы:№1 Менің отбасым Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/9
Дата20.09.2022
өлшемі250 Kb.
#39613
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


Мұғалімнің аты-жөні:

Нижанова.ш

Пән/Сынып:2г

Дүниетану

Күні

03.09.21ж

Тарау немесе бөлім атауы:

Өзім туралы

Сабақтың тақырыбы:№1

Менің отбасым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.1.1.3 Түрлі дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ
әдеп нормаларын анықтау

Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтап әңгімелей алады.
Көптеген оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын талдайды.
Кейбір оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтап қорытынды жасайды.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3минут

Басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:
«Мюссемберг» әдісі.
Көп әріптер арасынансөзді тауып, тақырыпты аш.
првпваншлрменіңрвапгалроодщлотбасымждаггнащрртсспаопшкзылр
Оқу материалын жариялау: «Миға шабуыл» әдісі.
-Қандай сөз шықты?
-Отбасы дегенді қалай түсінесің?
– Өзіңнің отбасың туралы не айта аласың?
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады?

Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Менің отбасым)


Оқушылар сабақ тақырыбы мен, мақсатымен танысады.



Мадақтау


35
минут

Ортасы



(Ұ) 1- тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі арқылы жүзеге асады.
А) Мәтінді түсініп оқы.
Ә) Суретте берілген отбасы мүшелерін айтып бер.
Б) Мақалды оқып мағынасын түсіндір: «Отан отбасынан басталады».
В) Сұраққа жауап бер:
-Суреттегі екі отбасы туралы не айта аласың?
- Бұл отбасыларда жалпыға ортақ қандай әдеп нормалары қалыптасқан?
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
- Жалпыға ортақ әдеп нормаларын ата. Олар не үшін керек?
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.


Сергіту сәті
Біз бір үйде нешеуміз?
Кел санайық ,екеуміз.
Бас бармағым - атам,
Балан үйрек-апам.
Ортан терек –әкем,
Шылдыр шүмек анам.
Кішкентай бөбек - мен.
Біз бір үйде нешеуміз?
Біз бұл үйде бесеуміз.


(Д) 2- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.
Өз отбасың туралы әңгімеле.
«Қамқорлық», «қамқор болу» дегенді қалай түсінесің?
-Өз отбасыңдағы қамқорлық туралы әңгімелеп бер.



Оқушы мәтінді түсініп оқиды.
Суретте берілген отбасы мүшелерін айтып береді.
Мақалды оқып мағынасын түсіндіреді
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
-Мәтінді түсініп оқиды.
-Отбасы мүшелерін айтып береді.
-Мақалдың мағынасын түсіндіреді
-Сұрақтарға жауап береді.
Оқушы өз отбасы, қамқорлық туралы әңгімелейді.
Дескриптор:
-Отбасы, қамқорлық туралы әңгімелейді.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.
Кейбір оқушыға:
- Отбасы туралы мақал-мәтел жаз.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.






2минут

Кері байланыс

Кері байланыс: «Бағалау ағашы»
Жасыл алма-бүгін көп нәрсені түсіндім, маған пайдалы болды;
Қызыл алма-бүгін сабақтан түйгенім өте көп, маңызды болды;
Сары алма-бүгін сабақта түсінбеген сұрақтарым бар, оқуым керек.



Оқушылар себеттегі алма түріндегі жапсырма қағаздарды қабырғаға ілген бағалау ағашына жапсыру арқылы, сабақ бойынша ойларын қорытады








Бекітемін---------------Бакиева.С





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет